Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Leírnátok nekem mindent az...

Leírnátok nekem mindent az orvosi pályáról, orvosi létről?

Figyelt kérdés
Tanulmányok, előnyök, hátrányok, kinek ajánljátok, mindent, ami eszetekbe jut. Köszönöm.
2011. máj. 1. 08:04
1 2
 1/12 Ájhevnó ***** válasza:

Sok magolás, magolás magolás...

Bulizni ritkán tudsz elmenni, aki megtette az elég hamar lekopott. Vizsgaidőszak tényleg 12-14 órás tanulás végig, és talán behúzod a jó tételt is.

Előny Magyarországon talán a társadalmi elismertség volt EDDIG, már annyira az sem. 6 év után kezdhetsz dolgozni százezer forintért, amiért te kapod a legrosszabb beosztást. 10 év múlva már jobb lesz, csak nem véletlenül van annyi kiégett orvos.. Csak a nagyon elhivatottaknak.

Ha kissé nyugatabra mész, akkor 1 millió foritnyi kezdőfizetés alatt nem úszod meg sehol, dolgozni ott is kell, csak sokkal jobb körülmények között.

2011. máj. 1. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

- 6 év kőkemény tanulás + még 5 év rezidensi képzés (!!!)

- Előnye itthoni semmi kb. nehéz és FELELŐSSÉGTELJES munka (ha hibázol börtönbe mész ám!!) 100e forintért. Egy 4 általánosos szobafestő vagy burkoló a dupláját viszi haza simán, és ha hibázik megrántja a vállát és annyi.

- Hátránya, hogy ISZONYATOS mennyiségű tanulás után ISZONYATOS mennyiségű munka zúdul rád HATALMAS felelősséggel és mindezért aprópénzt kapsz.

- Annak ajánlom, aki ha elvégezte az orvosit elmegy külföldre. Aki itthon orvosnak áll az egy igazi barom.

A kollégáink sokan keresnek itthon 20 év orvosi tapasztalattal 130.000 nettot + 30-40e ügyeleti díjat (ezért ugye éjszaka dolgozol...). És ez a szerencsétlen - hogy eltarthassa a családját péntek este felül egy fapados gépre, hajnalban leszáll Londonban, reggel 7-re kiautózik egy 200 km-re lévő kis faluba, ott átveszi a háziorvosi praxist estig, este alszik ott egy kis szolgálati lakásban, vasárnap szintén reggeltől estig ottvan, este 10-kor haza repülővel. Ezért kap annyit, hogyha a havi 8 repjegyet, az autóbérlést és az ottani kaját levonjuk marad 300.000 forintja rajta! Duplája, mint az itthoni 20 munkanapos fizetése!


Mondom ezt úgy, hogy az egész család, rokonaink, barátaink EÜ-s...

2011. máj. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim válasza:
Én 15 vagyok és orvos szeretnék lenni. De az elöttem szólókhoz szolnék, hogy aki orvos annak nem az a legfontosabb, hogy mennyit keres. Annál vannak sokkal fontosabb dolgok is. Nem mindenki azért akar orvos lenni, hogy milliomos legyen. És nemhiszem, hogy annyira jó lesz az ha vki kimegy külföldre. Az pedig, hogy ki mennyit keres az függ attól is, hogy milyen fajta orvos. :)
2011. máj. 1. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Utolsó:


Majd ha 35 évesen lesz egy feleséged és 2 pici gyereked, akiknek az óvoda fejenként egy hónapban 30E forint (60 összesen) és akkor még otthon nem ettek, nem kaptak egy normális ruhát, a lakásodra fizeted a havi 70e forint törlesztőrészletet, a kocsira szintén és akkor még élni is kéne valamiből...

És mikor végre van egy szabad napod akkor állandóan csöng a telefon a kórházból, hogy nincs elég orvos be kéne menni...


És mindezt 23 év tanulásért és kőkemény munkáért cserébe, mikor más érettségi után egy 1 éves OKJ után beül egy irodába vagy bankba 9-17 között és ugyan ennyit keres, csak épp ha hibázik nem a bíróság várja, hanem a főnöke mond neki egy ejnye bejnyét és el is van intézve a dolog...


Majd akkor papolj nekem arról, hogy "egy orvosnak ne a fizetés számítson". Ja persze, a számláimat meg a gyerekem óvodáját / iskoláját meg a jótündér fizeti majd meg nemigaz? Majd ha bele kerülsz a valós életbe, akkor legyél ilyen bölcs légy oly kedves...

2011. máj. 1. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim válasza:

12:37-nek

Már ne is haragudj de én nem ismerek meg nem is ismertem olyan orvost aki azon aggódik, hogy hogyan tudjon megélni. Meghogy hogy tudná magát és családját eltartani.

Én nem akarok okoskodni mert még tényleg fiatal vagyok de nem gondolom azt hogy egy orvosnak ilyen nagy anyagi gondjai lennének.

És egyébként nem lesz feleségem mert lány vagyok. :D

2011. máj. 1. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim válasza:

14:01 vagyok

Lenne még egy kérdésem a 12:37-hez:

Te orvos vagy?

2011. máj. 1. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Ennek az országnak semmi jövője nincs. Ha kicsit mobilisabbak lennének a magyarok, már rég üres lenne az ország. Én azon gondolkozom, hogy alapból külföldre megyek orvosira. Ott is vannak ingyenes képzések és legalább nem kell ezt a katasztrófa országot néznem. :(
2011. máj. 1. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

14:01


Egész család orvos. Ennek kapcsán a barátok is jórészt.

Én - hála istennek - nem lettem az, pedig gimnazista koromban volt ilyen irányú gondolatom.


És hidd el nekem, 10 orvosból 7 egyedül nehezen élne meg a saját fizetéséből. Saját példánk:


Édesanyám 2 évre a nyugdíjtól 38 év (!!) orvosi pálya után 160.000 nettot keres pótlékokkal együtt. Hangsúlyozom, ez NEM KEZDŐ FIZETÉS, ez 38 év utáni fizetés osztályvezető főorvosként egy viszonylag jónevű BP-i kórházban.


És nap mint nap el kell viselni a cigányok életveszélyes fenyegetéseit, az idióta primitív emberek szidkozódásait és csesztetését.


Az, hogy az orvosok jórésze viszonylag tűrhető életszínvonalon (bár ennyi befektetett tanulás és erőfeszítés + ilyen munka után a "tűrhető" azért nem épp fair...) az tapasztalatom szerint az, hogy:

- szét dolgozzák magukat másodállásban / harmadállásban(8-12 óra munka után még 4 óra magánrendelés.. igazi élmény, vagy a feljebb írt külföldre járogatás. Édesanyám pl. mentőorvos is heti 24 órában, általában éjszakánként.

- A házastársuk jól keres

- Elfogadják, rosszabb esetben követelik a hálapénzt (ami ugyan undorító, de sajnos meg tudom érteni...)


Én kb 10-15%-ra tippelem az olyan itthoni orvosok számát, aki csak egy munkahelyen dolgozik és kellemesen megél belőle (ők általában a nagyon speciális területen illetve a magánszférában dolgozók, főként a szájsebészek).


Nem lebeszélni akarlak az orvosi pályáról, de illúzióid ne legyenek...

2011. máj. 1. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A 15 éves lánynak: Álomvilágban élsz:) Tudom milyen, szóval nem leszólásképpen mondom. Ilyen korban teljesen elképzelhetetlen az, hogy tényleg a pénz számít. Az embernek csak az a fontos, hogy szeresse azt, amit csinál.

Ez egészen addig működik, míg az ember egyedül van.. Ha keveset keresel, csak neked kell nélkülöznöd. Nem veszel új ruhát, nem a legdrágább kajákat veszel, spórolsz minden szaron, de legalább azt csinálod amit szeretsz.

Aztán szeretnél családot, gyereket. Ha a férjed is orvos (amire jó esély van, mert az egyetem alatt gyakorlatilag alig tudsz ismerkedni:D), akkor a kettőtök fizetéséből nem jön össze annyi, hogy gyereket tudjatok vállalni.

Pedig mire elvégzed a rezidensképzést is, már (minimum) 26 éves leszel.

Unokatesóm is azt hitte, megváltja a világot:D Aztán most, hogy van egy felesége, szeretne lassan gyereket, de az albérletet is alig tudják kifizetni, inkább elmentek külföldre.


Amíg nem tapasztalod meg, addig ezt nem tudod. Bevallom őszintén még én sem tudom teljesen átérezni, mert csak másodéves vagyok. De látom a körülöttem lévő orvosokat...nem egyszerű, hidd el.


Amúgy nyilván nem a főorvos úr fog éhezni. Csak mire oda eljutsz, az sok év kemény szívás. És rezidensként tényleg csak 100 ezret kapsz úgy, hogy veled csináltatnak kb mindent.

2011. máj. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

14:01 vagyok

Jajj, teljesen ledöbbentem.

Én úgy gondolom, hogy ez egy gyönyörű, nemes hivatás. Mostmár, hogy ennyien cáfoltátok amit korábban írtam nagyon elgondolkoztam, és hiszek nektek. Úgy halottam, hogy orvosból kevés van és szükség van rá, ezért gondoltam, hogy nincsennek olyan nagy anyagi gondjai.

De azért lenne még 1 kérdésem vagyis a kérdezőnek is kérdése, hogy mi az előnye?

És aki szeretne orvos lenni ésérdekli is (mint pl. a kérdező, vagy én)akkor érdemes orvosira jelentkezni? :)

2011. máj. 1. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!