Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért állandó a fénysebesség?

Miért állandó a fénysebesség?

Figyelt kérdés
Nem az idődilatációra vagyok kiváncsi.:D
2011. nov. 8. 20:12
1 2 3 4
 11/32 A kérdező kommentje:
:D fizika szak :D csak 10 es vagyok az max jövőre lesz engem viszont évek óta foglalkoztat az elméleti fizika
2011. nov. 9. 17:52
 12/32 anonim ***** válasza:
Sajnos én is csak azt tudom, hogy ez alapfelvetés, viszont zolex123 írása alapján gondolkoztam el azon, hogy ha visszafele indulunk el, és eljutunk a sorba fejtett részhez, miért nem használhatjuk a komplex számokat, és akkor tudnánk gyököt vonni? Vagy annak már nem lenne fizikai tartalma? Más területeken (pl elektronika) a komplex számokkal való számolásnak van fizikai jelentése például.
2011. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
Használják a komplex számokat, persze főként csak a tachyton részecskékkel való műveletekhez, mivel a relativitás elmélet a pozitiv tömegű anyagot nem engedi fénysebességre gyorsitani de imaginárius (vagy negativ) tömgű részecskékkel már megoldható az egyenlet.
2011. nov. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:

Az egyetemen volt egy alapvicc, amely szerint a speciális relativitáselméletet Einsteinen kívül még isten is értette, azonban az általános relativitás elméletet már csak Einstein. Úgy tűnik a vicc igaz.


A fénysebesség vákuumban állandó, de ez nem nagy vicc. Az igazi az, hogy a fénysebesség minden (ez hangsúlyos) vonatkoztatási rendszerben állandó. Vagyis mindegy, hogyan és honnan mérem, mindig azonosat mutat a mérőm. Ez a feltevés teljesen önkényes. Nem az a kérdés, bizonyítható-e, hanem az, hogy e feltevéssel a fizika összes(megint hangsúlyos) törvénye és jelensége ellentmondásmentesen levezethető. A bizonyítás eredménye, hogy ez igaz (ez ideig). Erre a feltevésre azért volt szükség, mert nélküle a fizikában ellentmondások mutatkoztak, ugyanis elemi részecskék szintjén az a probléma, hogy a mérendő jelenség befolyásolja a mérőeszközt, így nem lehettünk bizonyosak az eredményben. Ugyanide vezetett a gravitáció vizsgálata. Einstein ezt úgy küszöbölte ki, hogy kimondta: a fénysebesség minden mérőeszközzel azonos eredményt mutat vákuumban. A többi már csak levezetés kérdése.

2011. nov. 10. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
Az előző előtti hozzászóló csacsiságot írt, ugyanis valóban közegként változik. Bose-Kondenzátumban a fény LÁTHATÓAN halad, azaz nagyjából 8 m/s-os sebességgel halad végig.. ezt már majd 30 évvel ezelőtt kipróbálták, Franciaországban! Tehát elég egyértelmű: a fénysebességét befolyásolja a közeg milyensége, amin áthalad!
2011. nov. 22. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Sot, olyan is van, hogy egy tomeggel rendelkezo reszecske gyorsabban halad, mint a feny az adott kozegben. :-D Es akkor latja a paraszt a cserenkov sugarzast.
2011. dec. 2. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
#10: Fizika szakon se fogja azt soha megtudni, hogy miért állandó a fény sebessége. Mint ahogy azt se, hogy miért annyi a töltése egy elektronnak, amennyi. Annyit fog megtudni, hogy így van és kész.
2011. dec. 12. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

#15: Te írsz csacsiságot. Szerinted miben halad a fény, amikor épp a közeg két elektronja közt repül?


Közegben csak azért tűnik lassabbnak, mert időnként elnyelődik egy elektronban, ami aztán újra kisugározza, de nem azonnal. Ezeknek a késedelmeknek lesz az az eredménye, hogy összességében úgy tűnik, mint ha lassabban haladna. De az elnyelődések közt maga a foton továbbra is vákuumban halad, c-vel.

2011. dec. 12. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
márhogyne tanulnánk hogy miért annyi amennyi? :D ha 1 órán keresztül taglaltuk hogy mi az az 1 méter, akkor gondolod hogy nem vettük a töltést meg a fénysebességet? nem tudod mit beszélsz
2011. dec. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
Sajnos azt hiszem, te nem tudod, a azt vizsgálja, hogy hogyan működik a világ, nem pedig azt, hogy miért így működik. Nem kérdezi meg, hogy a Newton törvények miért olyanok, amilyenek, ahogy azt sem, hogy miért azok a relativitás axiómái, amik. (Ezek egyike a szóban forgó kérdés). Amennyiben te tanultad az egyetemen, hogy MIÉRT állandó a fénysebesség, örülnék, ha megosztanád velünk. Nem azt, hogy mi bizonyítja, hogy állandó, hanem hogy MIÉRT állandó. Itt ugyanis erről volt szó.
2011. dec. 12. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!