Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az idő rövid története milyen...

Az idő rövid története milyen ajándék osztálytársnak?

Figyelt kérdés
Sose tudok semmit kitalálni, most húztam valakit, aki szereti a fizikát (nem biztos, hogy szereti, mindenesetre ő a legjobb belőle). Szerintetek illik ilyet adni? 11. osztály.
2011. dec. 2. 19:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem ez remek ötlet, Én nagyon örülnék, ha valaki ezt ajándékozná nekem, de vigyázz, mert attól még, hogy ő a legjobb fizikából még nem biztos, hogy szereti. Én azt javaslom, hogy kérdezd meg tőle, hogy érdekli e a világegyetem, a keletkezése,a folyamatai és ha igen biztos örülni fog majd neki.

2011. dec. 2. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Hát ha megkérdezném, hogy érdekli-e akkor viszont szerintem sejtené, hogy nagyjából mit kap, mert már kérdeztem, hogy örülne-e könyvnek. És azt mondta, hogy lepjem meg. Majd valahogy megpróbálom úgy kérdezni, hogy ne legyen feltűnő.

Egyébként köszönöm a választ!

2011. dec. 2. 20:00
 3/11 A kérdező kommentje:
És még azt szeretném kérdezni, hogy neked hogy tetszett (már ha olvastad)? Nekem például az ilyen témájú könyvek közül ez tetszett a legkevésbé, de lehet, hogy bennem van a hiba.
2011. dec. 2. 20:10
 4/11 anonim ***** válasza:
én elolvastam kb a felét, de azt is kár volt. kb semmit nem ér, bár arra jó hogy gimisek meg a fizikához nem értő emberek megértsenek belőle valamit. nagyon komoly dolgokról nagyon konyhanyelven ir.
2011. dec. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én is nagyjából így látom, de azért szerintem nem véletlen az a bestseller és az, hogy a Föld minden 750. emberére jut egy. Lehet, hogy elolvasom még egyszer és máshogy fogom látni.
2011. dec. 2. 22:01
 6/11 Tom Benko ***** válasza:
Nagyon jó ajándék, és nagyon jó könyv. Aki meg a konyhanyelvre panaszkodik,az nem értette meg a célját. Ez ismeretterjesztés, nem pedig tudományos értekezés.
2011. dec. 2. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon király könyv. Akinek pedig a konyhanyelv miatt nem tetszik, az olvasson tudományos szakirodalmat.

15/l

2011. dec. 3. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Első vagyok, én még nem olvastam ezt a könyvet, de A mindenség elméletét igen és az nagyon tetszett.
2011. dec. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Jó könyv. Lehet, elsőre nem könnyű a fogalomrendszere, de aki ilyen témára keres választ, annak tudomásul kell vennie, hogy nem lehet mindent a végletekig leegyszerűsíteni. A világ bonyolult.

Vedd meg ajándéknak. Ha most nem is, lehet hogy később még örülni fog neki. Sokkal jobb ötlet, mint valami agyonajnározott, holnapra kidobott témájú könyvet venni. Időtálló. Szó szerint és átvitt értelemben is.

2011. dec. 3. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, még gondolkozok rajta. Csak azért mert nem is biztos, hogy érdekli, mint ahogy a első is írta.

Utolsó: Abban igazad van, hogy jobb mint egy valamilyen más könyv, de nem feltétlenül jobb egy nem könyvnél.

Elolvasom mégegyszer és ha nekem tetszik megveszem.

2011. dec. 3. 22:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!