Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítesz ebben? Le is van...

Segítesz ebben? Le is van vezetve, mégsem értem.

Figyelt kérdés

A regisztrált csatorna-áramok pA nagyságrendűek (piko -10^-12)

Mekkora töltés ez, ha a kapu 2 ms ideig van nyitva ?

Q=I*t (2 pA*2 ms)=4*10^-15 As

Egy coulomb (C) az a töltés mennyiség, amely 1A áramerősségesetén (1s)alatt átfolyik a vezetőn (csatornán)

1C=6,2×10^18 elemi töltés

Egy csatornán tehát ~24*10^3 ~ 2,4*10^4 töltés áramlott át

Ha ez Na+ akkor ennyi ion, ha Ca2+ez akkor a fele!


Honnan jön az 4*10^-15?


2011. dec. 13. 18:38
 1/2 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Nem értem miért kevered ide az elemi töltést. Nem az a feladat, hogy megmond hány mol fémion ment át a csatornán, hanem, hogy mekkora töltés.


Honnan jön a 4*10^-15? Hát összeszorzod az ampert (2 pikoamper) az idővel.

Ez lesz a 2 ms alatt átment töltés mennyisége (ms= mikroszekundum. Ez a feladat végeredménye!


Semmi értelme ezt még egyszer megszorozni az elemi töltéssel (ami egyébként egy mol elektron töltését jelenti).


Ha a kiszámolt 4*10^-15 -t nem megszorzod az elemi töltéssel, hanem ezt ELOSZTOD az elemi töltéssel, akkor megkaphatod, hogy hány MOL nátrumion ment át 2ms alatt. Persze nem ez volt a kérdés. (Ha kálciumion ment volna át, akkor feleannyi mol)

2011. dec. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Ja, akkor így már oké, köszi!

Csak elég sötét vagyok fizikából és ez volt egy dián, azt hittem, hogy az egész egy feladat.

2011. dec. 13. 19:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!