Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a végtelen, és mi a világűr?

Mi a végtelen, és mi a világűr?

Figyelt kérdés

Nekem mint 17 éves diáknak, évek óta töprengek ezeken a dolgokon, de nme kaptam olyan választ ami megfelelő lenne a számomra:S. Mert van a föld, és a tejútrendszer meg az ijesmik, eddig még tiszta, de van az űr. És itt meg is állnék: MI tulajdonképpen az űr? miért nincs gravitáció?

Menjünk tovább:VÉGTELEN, nem fér a fejembe, hogyan lehet azt mondani valamire hogy "végtelen"? Valahol mindennek van vége, nem? Nem tudom elhinni, hogy mindenhol, csak ugyan az lenne, mert biztos van valahol egy fal, AKÁRMI, egy választóvonal(én igy képzelem), de akkor amögött mivan? ÉS HOGY MONDHATJÁK AZT A TUDÓSOK, HOGY "VÉGTELEN" HA NEM LÁTTÁK A VÉGÉT, AKKOR HONNAN TUDJÁK, HOGY AZ? És miért hiszik millióan, hogy nincsenek idegenek? azzal hogy mi vagyunk, ugyan ezzel lehetnek mások is rajtunk kívül.. LÉCCI segítsetek....


2007. júl. 28. 09:39
1 2 3 4
 11/31 anonim válasza:
100%

Ha már vki mondta akkor bocsi csak fáradt vok és nem olvastam végig minden választ :)


Na szóval az emberi agy túlságosan korlátolt ahhoz hogy megértse a a végtelen illetve a semmi fogalmát. Ebbe sokan bele is őrültek mert egyszerűen akárhogy gondolkozunk nem tudjuk felfogni hogy lehet valahol "semmi". Vizuálisan se tudjuk elképzelni mert hogy is nézhet ki. Egy nagy fekete tér? De ha van tér akkor ugye már nem lehet semmi. Én szeretek ilyen dolgokon gondolkozni vagy ilyen dolgokról olvasni de csak akkor ha nagyon relaxált vagyok mert a végén én is beleőrülök.

16/F

2010. okt. 28. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim válasza:
92%
Én 17/l vagyok és valamiért elsírom magam ha ilyenek gondolkodom :D Pedig engem is nagyon érdekel és csomószor gondolkodom azon hogy ha van vége akkor amögött mivan és amögött stb! Remélem egyszer megtudom :)
2011. márc. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
100%
O < mutasd meg a vonal végét.
2011. márc. 15. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim válasza:
100%

Én nagyon sokat gondolkoztam ezen, és mindig arra jutok, hogy felidegesítem magam, mert nem tudja az emberi ész felfogni ezeket a dolgokat! Pedig nagyon is érdekelne, hogy van e végtelen vagy csak ki jutnánk egy nagy semmibe , és ha igen akkor a semmi mibe van és mi a semmi?


:)

2011. júl. 16. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim válasza:
8%

1 Én hiszek az idegenekben de hogy csak bacilusok vagy 2 méter magas lények azt nem tom


2 a világűr úgy lehet végtelen hogy vannak az atomok gondolom már tanultál rólok . Mivan a amit mi ismerünk világűr az is egy atom és az az atom amit mi ismerünk lehet hogy abban is van élet abban is van egy ,,világűr"

2011. szept. 20. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim válasza:
32%
Valamit azért ne felejtsünk el, az elmélet és a gyakorlat merőben ellentétes. Hiába az elméleti fizikus-csillagászok felállítanak különböző teóriákat, nem tudnak semmit bizonyítani, csak feltételezésekkel "alátámasztani". Régmúlt matekóráimon így kezdődtek a bizonyítási eljárások: " Tételezzük fel.." De könyörgöm, hát már itt el van rontva minden!!! Ne tételezgessünk!! FELTÉTELEZÉSBŐL NEM LEHET KIINDULNI, TÉVÚTRA VISZ!!Az ebből kiinduló gondolatok mindíg/általában helytelenek.Erre szoktuk mondani: ha nagyanyám csörögne és sárga lenne, akkor ő lenne a villamos. Nekem nem tetszenek ezek az elméletek, Akhilleusz soha nem éri utol a teknőst,mert ugye az is mindíg egy kicsit előrébb lép, amíg a másik is...de a valóságban utoléri, sőt le is hagyja. Hát ennyit ér az elméleti csillagászat is. De a lényeg, ha az ősembernek petárdát robbantottam volna, biztos szörnyethal, régen hitték hogy a föld lapos... stb. meddíg soroljam?? Nemrég olvastam, hogy tudósok egy fizikai kísérlet során (fúzió, nem ellékszem..) tapasztalták hogy a résztvevő atomok/elektronok/ionok gyorsabb sebességgel mozogtak mint a fény!!!! Besenyő Pista Bácsi erre megkérdezné: "NA, MI VAAAAN????" Eisten megy a levesbe??? Mégis van gyorsabban mozgó valami mint a fény??????? Akkor viszont megdőlt minden eddigi elmélet, feltételezés, sok okos ember gondolata tovaszállt!!!!! Szintén nem tetszenek a következők: " Görbe tér, ha elindulsz ugyanoda jutsz vissza..véges világűr.. stb." Jó, akkor megkérdezem mi a franckarika van a görbén hajló világűr mellett????? Másik világűr??? És köztük makkor meg mi van?? Plazma, fekete lyuk??? Ok, legyen. Azt írják az okosok, hogy azzal tudják bizonyítani a világűr végességét hogy véges számu anyag van benne. És ez miből jön? Abból-mondják- hogy a különböző tömegű anyagok (véges számban) sugároznak , és hogy ezeknek a sugárzásoknak a FREKVENCIÁJA behatárolható, tehát valamilyen alsó és felső határ között mozog. Ok , elfogadom, de ez még kevés. Pár száz éve nem tudták hogy mi is az a "dimenzió". Most mi már tudunk négyről. Hosszúság, szélesség, magasság, idő. Mi van ha van még több is? Nem négy, hanem öt, tíz vagy húsz??? Ez már nem fog kiderülni, mert az emberiség eddíg a tudásszintig soha nem fog eljutni. Tönkreteszik a bolygót, beszennyezik a vizeket, az erőforrásokat felélik a biológiai sokszínűséget folyamatosan szűkítik. Szinte naponta tűnnek el állatfajok a földről, halnak ki fajták. Amíg az orrszarvút leölik a szarva miatt, Afrikában a 10 éves fiúkat hagyják Kalosnyikovval sétafikálni és a természeti kincseket érdekcsoportoknak átengedi egy-két vezető, addíg ne is csodálkozzunk semmin!!!!!!!!!!!!!!
2012. márc. 31. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim válasza:
100%
A végtelenség egyedül a térben nem értelmezhető, csak a tér és az idő kombinációjaként. Az általunk megérthető tudás testi korlátai miatt egyedül csak a megtapasztaltakat értjük meg igazán. A világűr végtelenségére példa lehet: Elindulsz a világűr "határa" felé, amint elérnéd a határát, az időben visszafelé kezdesz el haladni, így a térben elfoglalt előbbi helyzetedet éred el, a végtelenség létrejön az időburokban. Maga az idő és élet a végtelen a tér nem létezhet idő nélkül. Ha az időben haladsz valójában a térben is feltétlenül attól hogy jelentős e a térben lévő változás. A végtelenség megértéséhez alapvetően az idő fogalmát kell megérteni. Mi is az idő ? Az a dolog ami a térben való mozgást lehetővé teszi. De mint mondtam az univerzum nagyságának megértéséhez, korlátlan tudás szükséges.
2013. febr. 9. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 Jayts válasza:
100%
Nem értem, ha tényleg foglalkoztatnak ezek a dolgok, miért nem veszel a kezedbe filozófia, vagy fizika könyvet? Pár sorból, amit mások írnak neked, akik szintén nem értenek hozzá, lévén se nem filozófusok, se nem fizikusok, csillgászok stb, nem fognak tudni olyan választ adni, amiből megérted. Nem lehet összefoglalni pár mondatban azt, amin ezrek gondolkodnak évszázadok óta. kezd az elején: mondjuk Platónnal. Menj be egy könyvtárba, és kérj ki pár tanulmányt. Akkor sem fogsz egyértelmű választ kapni soha, ha mindent elolvasol a témában, de, ha megteszed, legalább megérted, hogy miért nem.
2013. jún. 1. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
51%

Hát,ha így fejlődik a technika,tudomány,akkor szerintem egyszer majd feltalálnak olyan műholdakat,amik megtudják ezt állapítani,hisz a Marson is vannak ilyen műholdak,amik adatokat gyűjtenek,pedig a Mars se itt van a közelben!De az én elképzelésem szerint valahol vége lehet,és akkor már csak a "nagy sötétség"!Egyébként ezen hülyeség gondolkodni,mert mondjuk a magunk érzelmét se látjuk,se tudjuk(tudom ez nem ide illik,de akkor is)!De mondjuk más galaxisokon,hogy van-e élet,arra szerintem könnyebb lehetne választ adni!

15/F

2013. jún. 1. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
100%
Vagy még egy(ez nem lesz ehhez illő)!De én például azt sem fogom fel,hogy miből lett egy autó,vagy egy tv?!Mert jó-jó megmutatják,hogy hogy készült,de az anyagai,hangfal,stb!Meg az ezeket készítő gépek?!
2013. jún. 1. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!