Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A világűr ugye végtelen. Ezt...

A világűr ugye végtelen. Ezt én elfogadom, csak nem értem. Ti hogyan értitek meg a térbeli végtelenség fogalmát?

Figyelt kérdés
Már rengeteget töprengtem rajta, hogy a tér vajon hogyan lehet végtelen? Arra jutottam, hogy ezt a mi agyunkkal nem lehet felfogni. Viszont, ha így van akkor a mi agyunk olyan, mint egy lebutított számítógép. Lehet, hogy már megbolondultam? :-)
2008. nov. 28. 08:31
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
96%
Ez a kérdés sokunkat foglalkoztat. Igen, az agyunk nem képes mindent felfogni, de nem azért mert buta, csak nincs kellő infó. Szerintem. Bár az én elméletem szerint a végtelenben is eljutsz egyszer ugyan oda ahonnan indultál, mint a földön, csak ott a tér görbül.
2008. nov. 28. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
78%

nem ugye.


A világűr nem végtelen. Hátarai, mérete, elméleti számításokkal meghatározható. Az, hogy a határon túl nincs semmi, ami a mi tér és idő fogalmainkkal leírható, valamint az, hogy nem tudunk eljutni ehez határhoz (még elméletben sem), már egy másik lapra tartozik.


Az agyunk (ha maradunk a tudomány talaján) véges mennyiségű elemből áll. Ebből következően csak véges mennyiségű adat feldolgozására képes. A végtelen az a "mennyiség", "méret" amely nagyobb, mint a feldolgozható adatmennyiség maximuma.


Számítógépnek számítógép, csak nem digitális, hanem analóg. És akkor mi van?


Lehet, hogy megbolundultál, de annak ehez semmi köze.

2008. nov. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
68%
Tehát a világűr elméletileg nem végtelen, ezt akartad írni. Mert akkor ne tényszerűen kezeljük.
2008. nov. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
67%
Analóg számítógép?
2008. nov. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:
A térbeli végtelenség emberi aggyal való felfogására irányult a kérdésem.
2008. nov. 28. 09:16
 6/40 anonim ***** válasza:
79%

Tudjuk,mint jelent a "végtelen" fogalma,de azt hiszem az ember agy nem igazán képes feldolgozni ilyen "keret nélküli" infókat.A végtelent eleve elképzelni sem lehet...pont ettől végtelen.Nincs vége=nincs válasz.


Rengeteg olyan dolog van a világűrben,ami éppenséggel felfogható,csak nem érthető számunkra(vagy fordítva?).

2008. nov. 28. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
83%
Nem véletlen, hogy nagynevű csillagászok évtizedeken át köszörülik az elméjüket ezen a kérdésen, mire a közelébe jutnak. Sajnos a magam részéről teljesen felfoghatatlan a világűr végtelensége, bár be kell, hogy valljam nem sokat gondolkodtam rajta eddig. Kicsit úgy vagyok vele, mint Ádám az Ember tragédiájában: Amikor el akarja hagyni a Földet, egyszerűen nem megy neki, az ő gondolkodása túlságosan földhözragadt.
2008. nov. 28. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
85%
Valahol vissza kell kanyarodnia önmagába. Ha régebben egy pontban volt az egész világegyetem, akkor most is "gömbszerűnek" kell lennie, azaz a széle visszagörbül önmagába...
2008. nov. 28. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
84%
Én is rengeteget gondolkoztam már ezen, de nincs válasz. Lehet magyarázni ilyen-olyan elméletekkel, hogy gömb, hogy háló, stb-stb., de ez nem változtat azon, hogy az ember nem képes felfogni a végtelent. Van egy másik, ami szintén felfoghatatlan: az idő. Mikor kezdődött, és előtte nem volt?? Akkor hogy lehet "előtte"? Meddgi lesz idő és mi lesz utána...
2008. nov. 28. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem viszont nagyon egyszerűen fel lehet fogni azt, hogy a világűr végtelen. Képzeljétek el a teret úgy, mint egy óriási, végtelen XYZ irányú (3D-s) koordináta rendszert.


Szerintem így a legegyszerűbb elképzelni azt, hogy végtelen. Lehet, hogy a Föld pl. az X30000000;Y200030303;Z60151324101 koordinátán helyezkedik éppen el (persze ez folyamatosan változik). És ha így tekintesz a világűrre, akkor nem olyan nehéz elképzelni, hogy mind X, mind Y, mind Z tengelyben végtelen a tér.

2008. nov. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!