Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi történne, ha egy csésze...

Ozmium42 kérdése:

Mi történne, ha egy csésze vizet mikrohullámú sütőben sokáig melegítenék?

Figyelt kérdés
Másfél perc után már közel forrásban van. De vajon mi maradna a vízből, a csészéből és a mikrohullámú sütőből, ha több ideig, pl. órákig benne hagynám?
2012. jan. 20. 20:29
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Igazából semmi érdekes. a víz már rég elforrna, a porcelán eléggé felmelegedne, a mikró eg tönkremenne, ha órákig használnád.
2012. jan. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 GomalFace ***** válasza:
13%
Elvisznek a vízipokemonok, mert megszentségtelenítetted a természetes élőhelyüket.
2012. jan. 20. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Tom Benko ***** válasza:
100%

Kipróbáltam: 4 percig forraltam. A víz túlhevült, amikor a kávéport beleszórtam, hirtelen felforrott. Tők jó volt, máskor is így csinálok.

Ha órákig menne, a víz lehet, hogy előbb-utóbb forrásba jönne. A csésze nem melegedne fel, viszont egy idő után a mikró nem rajongana a melegítésért. Ha van egy fölös mikród, akkor érdemes tesztelni.

2012. jan. 21. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A Brainiac c. műsorban van kifejezetten valami mikrós baromságokkal foglalkozó rovat.

Keresd meg őket!

G.

2012. jan. 21. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 EagleHUN ***** válasza:
100%
A víz elméletileg forr tengerszinti nyomáson 100 fokon, de ha nincs a forralóedényen és a vízben szennyeződés akkor akár 120 fokig is túlhevülhet különösebb forrás nélkül. Tehát ha desztillált vizet melegítesz mikróban igen tiszta edényben majd szennyezed, pl kávéval, cukorral... akkor kirobbanó élményben lesz részed, a gőz még a csészédet is szétszedheti a kezedről nem is beszélve. Jó hosszú nyelű kanállal gumikesztyűvel védőszemüveggel talán már kipróbálhatsz ilyesmit. :)
2012. jan. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!