Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Segítene nekem valaki matekkal...

Segítene nekem valaki matekkal kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Komplex számokat hatványozunk a suliban.Eddig értettem is de most olyan húzást láttam a füzetben amit nem értek(a törtek soha nem volt az erősségem szal most is lehet ez a baj)naszóval(a példa elejét és végét nem írtam le mert az világos is engem csak ez az 1 lépés érdekell)hogy kaptuk:


....=2^50(cos25*π/3+i*sin25*π/3)= 2^50(cos1/6 π+i*sin1/6 π)=......


a másik amit nem értek h hogy jött ki:

...√(12&2)(cos3*7π+i*sin3*7π)= 2^6(cos π+i*sinπ)...


(itt nem olyan áttlátható mint a wordben sajnos,esetleg ami nem lenne világos leírom szavakkal,remélem így is tud valaki segíteni)Aki foglalkozik vele annak előre is köszönöm!!


2012. jan. 22. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Arról lehet szó, hogy a sin és cos függvény 2pi szerint periodikus. Tehát pl cos3*7pi = cos21pi, ami meg fog egyezni cos pi-vel, mert 20 pi-t el lehet dobni (20 pi = 10*2 pi)
2012. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

25*π/3

Ebből 4 teljes kört, vagyis 24/3 π-t lehet levonni. Szerintem ez 1/3 π, nem értem az 1/6 π-t.


3*7π, ez gondolom 21π akar lenni, abból pedig 10 kört, vagyis 20π-t lehet levonni, és így marad 1π.


Remélem nem néztem el semmit. :)

2012. jan. 22. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
aha így már világossabb, szerintem a pí/6 úgy jön ki h a 25 az 1 negyed a 3 meg vminek a fele ezért pí/3-at elosztjuk 2-vel és így megkapjuk a pí/6-ot.(de aztán lehet h ez hülyeség)
2012. jan. 22. 17:19
 4/4 anonim ***** válasza:
Például a 380 fok az tulajdonképpen 360+20, vagyis rajzolsz egy teljes kört és még 20 fok. Ez ugyanaz a szög, mintha csak a 20 fokot rajzolnád le, a teljes köröket le lehet vonni. Radiánban a 2pi az egy kör, tehát 2pi-ket le lehet vonni belőle büntetlenül. :)
2012. jan. 22. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!