Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A ház közepén a kutya honnan...

A ház közepén a kutya honnan a fenéből tudja, hogy az utcában jön valaki?

Figyelt kérdés

Tényleg nem értem, ennyire fejlett a füle? Elég nagy házunk van, van egy előszoba és azt egy ajtó választja el a nappalitól. Tehát amikor a kutyánk a nappaliban van, akkor két ajtó (előszoba + bejárati) választja el a kerttől, ennek ellenére már azelőtt elkezd morogni, hogy a kint levő másik kutyánk ugatni kezdene. És mindezt már akkor, amikor még 50 méterre van a gyalogos.

Honnan tudja, hogy jön?


2012. jan. 31. 07:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

A kutyáknak nem a füle jó,hanem az érzékszervei nagyon érzékenyek és fejlettek.

Konrád Lorenz a kutyák viselkedését is tanulmányozta,és érdekes dolgokat ír róluk.

Pl. A kutyák azért ugatják meg a postást,mert érzik rajta a többi kutya szagát és ez ingerli őket.

Vagy: a kutya nem ugatja vagy támadja meg azt,aki nem fél tőlük. Viszont aki fél,azt igen. Ennek oka,hogy amikor valaki fél,az ember számára nem érezhető adrenalint termel a szervezete. Ezt a kutya viszont érzi,és ingerült lesz tőle.

Érdemes a könyvet elolvasni,mert nagyon érdekes.

2012. jan. 31. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Antimod ***** válasza:

Az adrenalint hogyan érzi meg a kutya?


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Nem tudom,hogyan érzi meg a kutya az adrenalint,de hiszek Konrad Lorencznek. Nagyon híres állat kutató volt.

Az viszont igaz,hogy a kutyák azt ugatják meg,aki fél.

Ha egyedül megyek az utcán,a környékbeli kutyák soha nem ugatnak meg. De a felnőtt unokám nagyon fél tőlük (akkor is ha a kerítés elválasztja tőlük),őt erősen megugatják.

2012. jan. 31. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Antimod ***** válasza:
41%

"Az viszont igaz,hogy a kutyák azt ugatják meg,aki fél."


Igen, én félek tőlük (gyerekkori rossz élmény). De nem automatikus, hogy megugat, néha ok nélkül tartok tőle, és nem történik semmi. Városban élek, így szokatlan volt, hogy a sétámon végigkísért egy kutya, közben portyázott erre-arra, de velem tartott. Végig féltem tőle, hogy mit akarhat, de mintha fel sem tűnt volna neki. (Sőt, még menekültem is előle, hogy lerázzam, nem sikerült, boldogan nyargalva beért. végül sajnáltam szegényt, amikor a kapuban ki kellett zárnom.

2012. jan. 31. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ha félsz, kiráz a hideg, elkezdesz izzadni és a kutya ezt a szagot érzi meg rajtad. Amúgy hatszor jobb a hallása, mint egy embernek, ezért is lehet, h meghallja.
2012. jan. 31. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Antimod ***** válasza:

"Ha félsz, kiráz a hideg, elkezdesz izzadni"


Nyáron is megérzik. Ezért nem értem.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 31. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

A kutyáknak a füle is sokkal jobb mint pl az emberé. Sokkal szélesebb frekvencia tartományt érzékelnek, nem véletlen hogy az állatriasztóktól megőrülnek szegények. Szóval lényegében hallhatja is, sőt képes különbséget tenni a különféle hangok között.

A kutyáknak egyedül a vizuális érzékelése fejletlen relatív a több elég jó.

A szaglásról pedig, rengeteg "információ"-t hordoz a világ, az hogy te az orrodal ezt nem érzékeled nem jelenti hogy nincs. Lehet olyan szagot bocsájt ki az illető ami a kutya orrát igenis megtalálja házon belül is.

A levegő hordozza a szagokat stb.

2012. jan. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Antimod ***** válasza:

"az hogy te az orrodal ezt nem érzékeled nem jelenti hogy nincs"


Igaz. De az elmélet alapján lehet, hogy olyan formában érzi meg a félelmet, amit elképzelni sem tudunk.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 31. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én csak a tényeket közöltem, nem alapozok semmilyen elméletre.
2012. jan. 31. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Pinocchio ***** válasza:
Biztos vibrációs eltérést észlel a kutya az Erőben:)
2012. jan. 31. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!