Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem jövök rá ennek a genetika...

Nem jövök rá ennek a genetika feladatnak a megoldására. Segít valaki?

Figyelt kérdés
Korong alakú tök magjából nevelünk növényt. Virágzáskor egy olyan töknövénnyel keresztezzük, mely szintén korong alakú termésből vett tökmagból fejlődött. Az F1 nemzedékben kialakult magokból gömbölyű, korong és hosszúkás termést kialakító növények fejlődnek ki 1:2:1 arányban. Az F1 gömbölyű és hosszúkás terméseiből nevelt növényeket továbbkeresztezve is a fenti arányt kapjuk. Amennyiben a hosszúkást egy hosszúkással szaporítjuk, minden utód hosszúkás termésű lesz.
2012. febr. 15. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:
mi a kérdés?
2012. febr. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
a genotípusok
2012. febr. 15. 16:04
 3/3 A kérdező kommentje:
rájöttem időközben, ilyennel nem találkoztam még.Azt hittem a klasszikus összeadodó hatás, ami a tök termés alakját befolyásolja a valóságban. Itt: a gömbölyű egyedek 2-szeresen heterozigóták, a hosszúkás 2birec, a korong bidom. Leszívta az agyam.
2012. febr. 15. 16:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!