Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a világegyetem végtelen,...

Ha a világegyetem végtelen, akkor?

Figyelt kérdés

Ha a világegyetem végtelen, akkor végtelen számú égitestnek kell lennie. Ha végtelen számú égitest van, akkor kell hogy legyen ugyan olyan is köztük mint a Föld.

Mi a véleményetek erről?


2012. febr. 21. 14:09
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:

"Ha a világegyetem nem végtelen,akkor mi van utána....na"

Egy másik téridő.

2012. febr. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
91%

Ilyen kérdéseknél (és megválaszolásoknál) mindenekelőtt a végtelen fogalmával nem árt tisztában lenni. Kétségtelen, nem könnyű, de úgy kezelni, mint egy számot, vagy esetünkben véges térrészt - végzetes félreértés.


Kezdjük hátulról: A komment második mondata egy hamis logikai állítás. Az égitestek száma és tulajdonságaik között nincs összefüggés, ezek egymástól független dolgok. Tehát, ha feltételeznénk, hogy csak kétféle égitest van, mondjuk Föld és Jupiter típusú, akkor is lehetséges, hogy egy Föld és a többi Jupiter típusú. Nincs ok, amiért ezt az esetet el kellene vetnünk.


A "világegyetem végtelen" alatt azt értjük, hogy a ma elfogadott logika és annak törvényei alapján fel kell tételeznünk a tér végtelenségét, különben magyarázatot kellene adnunk a véges tér és a "többi" közötti eltérésekre. De nem tudunk magyarázatot, pláne okot adni rá, ezért erre a kényelmes és jól használható álláspontra helyezkedünk, míg valaki az ellenkezőjét bizonyítani nem tudja.


A végtelen térben van olyan térrész, ahol "égitestnek" nevezett anyag van, továbbá van olyan térrész, ahol definíciók szerinti "égitest" nincs. De a végtelen tér és a bennük található, égitestnek tekintett objektum száma között szintén nincs függő viszony. Tehát a végtelen térben lehet véges számú égitest, és lehet végtelen számú is. Ezt nem tudjuk eldönteni, de az utóbbi változat használata komfortérzetünknek jobban megfelel, amíg valaki mást nem bizonyít.


Itt tehát két tetszetős, ám hamis állítást láthatunk. Mindkét állítás önmagában is hamis, továbbá az elsőből nem következik a második.

2012. febr. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
0%
Tömör professzort hallottákXD
2012. febr. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
Ha mindkét állítás hamis, akkor az elsőből logikailag következik a második. Egyébként szerintem az a félreértés, hogy általában úgy gondoljuk, hogy a világegyetem R^3-al koordinátázható, pedig valószínűleg R^4 egy (korlátos) részhalmazával. Lényegében ez jelenti azt, hogy a világegyetem egy 3 dimenziós sokaság. Pl. képzeljünk el egy 2 dimenziós világot, legyen ez a gömbfelszín. Ez ugye a 3 dimenziós tér (korlátos) részhalmaza, azonban ha a gömbfelszínen sétálnánk, sosem hagyhatnánk el, így végtelennek éreznénk.
2012. febr. 27. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
Vagy másképpen: egy többdimenziós hipersík 3D vetülete. :D
2012. febr. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim válasza:

Próbálok gondolkodni amatőr módjára.


Adott egy végtelen tér vagy inkább űr aminek semelyik irányban sincs határa.


Ebben a végtelen térben foglal helyet az ősrobbanás óta az univerzum táguló, egymástól távolodó anyaga, mint pld a Föld, csillagok, galaxisok stb. A Földről indulva el lehet távolodni olyan pontjára a végtelen területnek ahol is az összes létező anyag az utazó háta mögé kerül, tehát az univerzumban lévő összes galaxis, stb egy egyre apróbbá váló pacaként (valószínűleg korongként, ha gömbszerű, vagy amőba alakként ha más formájú, esetleg búgócsiga alakú) világít hátulról, egyre kissebbé válva mint egy távoli csillag. Előrefelé természetesen sötétség van csupán amiben tovább haladva végtelen fényév utat lehet megtenni anélkül hogy bármi akadályozna minket (kivéve az unalom). Ebben az esetben az anyag mennyisége véges.


Amennyiben végtelen az anyag mennyisége is (nem ősrobbanás volt hanem akármi más), akkor nem érhetünk el a végtelen tér olyan pontjára ahol egyértelműen már nincs több anyag előttünk és minden anyagot a hátunk mögött hagytunk, mivel végtelen mennyiségű anyag nem fér el véges térben.


Bárhogy is, ha végtelen az anyagmennyiség (és véges a kémiai elemek fajtája) akkor a végtelenbe belefér a végtelen mennyiségű variáció, és végtelenül sok variációba belefér 1 db HASONLÓ bolygó mint a föld. De még akár 1 db UGYANOLYAN is.


Ha véges az anyag a végtelen térben (és véges a kémiai elemek fajtája), akkor LEHET hogy van HASONLÓ mint a föld. Az UGYANOLYAN az nagyon valószinűtlen.

2012. márc. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
utolsó,ezt fél kilenckor kezdted írni?
2012. márc. 9. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim válasza:
Utolsó! Nem értem a kérdést. Ha esetleg arra gondolsz, elkezdtem írni, aztán el kellett mennem otthonról egy időre, visszajöttem és írtam tovább.
2012. ápr. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:

"A "világegyetem végtelen" alatt azt értjük, hogy a ma elfogadott logika és annak törvényei alapján fel kell tételeznünk a tér végtelenségét, különben magyarázatot kellene adnunk a véges tér és a "többi" közötti eltérésekre"


a mai logika (és tulajdonképpen a mindenkori) a végtelent elveti, ugyanis bármely módon való alkalmazása paradoxont eredményez... csak szólok.

2012. szept. 27. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
50%

Nem tudom, mit nem lehet azon érteni, hogy a világegyetem csak úgy végtelen, mint egy lufi.


A tömege és a térfogata véges. A benne található égitestek száma véges.


Az, hogy pont ugyanilyen Föld legyen még egy - valószínűtlen.


Az, hogy nagyon hasonló lehet, az elképzelhető - de az biztos, hogy nem a szomszédban lesz.

2012. szept. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!