Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A végtelen világegyetem...

A végtelen világegyetem ténye/gondolata számomra teljesen őrjítő, hogyan oldjam fel ezt az érzést?

Figyelt kérdés
Néhány hónapja deperszonalizáció jellegű szorongásom van, illetve pánikrohamaim is voltak, mintha nem én lennék illetve nem a valóság venne körül néha...azonban mióta a végtelen gondolata is megragadt, szinte úgy érzem megőrülök és ez alátámasztja a fenti szorongásaimat, depressziós tüneteim is vannak. Ti tapasztaltatok hasonlót? 32/F
2011. nov. 3. 17:01
 1/9 anonim válasza:
Nem végtelen a világegyetem, csak 93 milliárd fényév az átmérője. És ha már tudod valószínűleg nem lesz kevesebb pánikrohamod.
2011. nov. 3. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

A Világegyetem nem lehet végtelen, hiszen egy pontból kiindulva tágul, és véges idő alatt véges sebességgel tágulva nem érhet el végtelen nagyságot.

De ha mégis végtelen lenne, az sem zaklatna fel különösebben. Nem értem miért stresszeled ezzel magad.

2011. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez az állapot úgy hangzik, mintha egész álló nap a pánikroham küszöbén állnál (tudom, milyen, vannak nekem is). Neked ezzel a gondolattal a biztonságérzeted veszett oda, nem? Ha kirántják a lábam alól a talajt, én is pánikba esek. Pszichoterápia tudna segíteni szorongásoldó szerekkel. Ha gyógyszert nem akarsz, akkor homeopátiás készítmények is jók.
2011. nov. 3. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
47%

Ennek az érzésnek nem Te vagy az egyedüli „áldozata”- és túl lehet tenni magad rajta (gyógyszar nélkül(!), gondolkodva, és meditációval) A kérdés: mi a teendőm a világban? Hogy juthatok mélyebbre a világ- ön- Isten-megismerésben? Hogy lehet, hogy bár ilyen kicsi vagyok, mégis a végtelenről tudok gondolkodni? Misztérium ez. Egy hadit tanítása: „Allah végtelen és mégis a hívő szívében lakozik.” Elfér. Hogy lehet ez? Milyen érdekes. A félelem sokszor ott gyökeredzik: nem merek szembenézni ember mivoltommal. Valódi természetemmel. Ez egy hősiességet követel. Igen, a hívőket szokták azzal vádolni: gyengeség, kapaszkodó kell nekik, kitaláció, stb .. Pedig heroizmus van lényegében a mélyén. Igen, szembe mer nézni élet és halál kérdésével, a végtelen kérdésével. Nem merül el a testi élvezetekben, múlandó, lényeget eltakaró örömökben. Nem elég a scentizmus „majd felfedezik … a tudomány mai álláspontja … világhírű angol tudósok felfedezték ..bla..bla” tanítása. Azzal semmire sem jutsz. Az a Te szíved gondját nem oldja meg. Nem véletlen, hogy minden valamire való művész: hívő. Ezt nem analitikusan, tudományosan kell, hanem intuitíve, az egészet megérezve. Erre a művészetek és a vallások jók. Megéri: mert amennyire megismeri, megérti ezeket a misztériumokat, annyiban meg is szereti, és szeretni jó.

A horror vacui jelentése: az üres terektől való félelem. A természetfilozófiai kutatások egyik alapkérdése. „A végtelen űr csöndje megrémiszt” – írja Blaise Pascal. Olvastad Pascal Gondolatok c. művét? Ha nem, pótold, segítő. Üdvözlet!-aa

2011. nov. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

A deperszonalizáció valóban elég nagy sz*pás, tapasztalatból mondom... sajnos az ilyen jellegű gondolatok ellen nem lehet sokmindent tenni, jobb ha beletörődsz, illetve belegondolsz, hogy nem te szenvedsz ettől egyedül.


Egyébként ha nem ismernéd: www.dpselfhelp.com

2011. nov. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ez a 93 milliárd fényév egy marhaság. A valós adat 13,6 milliárd fényévnyi sugarú kör a világ mai kiterjedtsége. Persze ez minden nappal több lesz, sajnos. Ezt én is nehezen tűröm, de el kell fogadnom.

Erőt, egészséget bajtárs.

2011. nov. 3. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
13,6 milliárd év a kora. De mivel nem ez a bajotok nem szeretnék vitatkozni.
2011. nov. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Hívőként ugyanezzel a problémával élek körülbelül 9 éves korom óta. Egy biztos, számomra a legrosszabb ha megpróbálok vele szembenézni. Nem lehet! Emberként lehetetlen megérteni. Meditálással illetve rengeteg imádsággal lehet rajta túllendülni. A hitben teljesen elmélyülve. Élő kapcsolatot kell lérehozni Istenel és kérni a segítségét. Az félelem, szorongás általában lefekvéskor jön rám, ilyenkor megpróbálom minden figyelmemet Isten felé fordítani és elmélyülve imádkozni.

Nekem ezek sokat segítenek, de gyökerestül kétlem hogy ki tudom írtani, bár istennel minden lehetséges.

Elég rég tetted fel a kérdést, érdekelne azóta hogy boldogulsz

2014. nov. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 PKD válasza:
Tényleg régen volt, mintha egy másik ember lettem volna akkoriban, nagyon mélyen voltam, rengeteg olyan problémával, feladattal amit akkor megoldhatatlannak láttam. Lépésről lépésre évek alatt sikerült megváltoznom, talán felnőnöm. A hit mélyebb megélése nagyon sokat segített illetve a saját életem tudatosabb megélése, kiállás saját magamért, az ideáimért. Bízni és hinni kell, mindig, mindenkor, és tenni, előre menni akkor minden helyre kerül. Én azóta új ember lettem és mégis ugyanaz aki akkoriban a végtelent próbálta megérteni, teljes rossz irányból :)
2017. dec. 21. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!