Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek idén nyáron meg...

Szerintetek idén nyáron meg fog dőlni az abszolút melegrekord hazánkban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy ezt senki sem tudja még megmondani, csak kíváncsiságból kérdezem, hogy más hogy vélekedik erről.
2012. márc. 24. 01:38
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt biztosra nem tudhatjuk de eleg jok erre az eselyek... Nem csak a globalis felmelegedes miatt... Hanem mert sok esetben csak 50 evre vissza menoleg vannak pontos adataink... De a mai technologia joval pontosabb es tobb mint ami 50 eve volt...
2012. márc. 24. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Egy nemzetközi jelentés szerint jul-aug.hóban kánikula lesz,csapadék nélkül. Tehát megdől a rekord.
2012. márc. 24. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Én is arra tippelek,hogy megdől a melegrekord.

Hogy megváltozott az időjárás gyerekkorom óta...Már nem olyan,mint régen...

2012. márc. 24. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

már elnézést, de ennyi barmot, már a kérdés is...


már sok-sok éve foglalkozom tudományos szinten meteorológiával, úh van egy kis belátásom a dolgokba


először is, előrejelezni az időjárást MAXIMUM 16 NAPRA lehet, azt is már igen szignifikáns rizikófaktorral...

tehát pl. a modellfutás most kihozta, h két hét múlva a max. hőmérséklet Budapesten 5 és 23 celsius, a min. -3 és +8 fok között lesz, és 20-80 % hogy csapadék várható, és ez az előrejelzés is változhat, ahogy frissülnek az adatok!


amit pedig esetlegesen 16 napon túl közölnek(lásd pl. időkép), az nem előrejelzés, csupán az előző évek átlagai, vagy szimpla hazugság


tehát ennek következtében: NEM LEHET MEGMONDANI MILYEN IDŐ LESZ 1 HÓNAP MÚLVA, NYÁRON, JÖVŐ TÉLEN...


bár a glob.felmelegedés miatt gyakoribbak LEHETNEK a szélsőségek, a mi generációnk még jelentős változást nem fog megtapasztalni

2012. márc. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elso vagyok. En inkabb statisztikai alapon szogeztem le. Mert ugye nem volt szo arrol hogy az abszolut vagy a napi atlag homersekletu meleg rekord. Szoval az abszolut eselye 1 az 50 hez. Barmelyik napi atlag meleg rekordnak pedig 365 az 50 hez ... Ha csak a nyarat nezzuk akkor 120 az 50 hez. Tegyukk hozza hogy meg 30 eve se volt ennyi kihelyezett meteorologiai allomas ami szinten noveli az eselyeket. Hibas a logika ?
2012. márc. 28. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Jeeeee nem olvastam rendesen... "abszolút" meleg rekord...
2012. márc. 29. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!