Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Azt hallottam, hogy a csapvíz...

Azt hallottam, hogy a csapvíz sokkal egészségesebb, mint a szánsavmentes ásványvíz. A szénsavmentes ásványvíz valóban kártékonyabb hatású az emberi szervezetre? Mi erről a vélemyényetek?

Figyelt kérdés
2009. jún. 17. 14:04
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem kártékonyabb, viszon tisztább, ami nem olyan jó az immunrendszer kevésbé lesz ellánálló, ha csak azt iszod.
2009. jún. 17. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
77%
Megnézném azt a helyet, ahol a csapvíz még egészséges...
2009. jún. 17. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
95%

Vannak ilyen tudományos tévhitek és babonák.


A csapvíz és az ásványvíz sem tartalmazhat számottevő mennyiségű baktériumot. Pusztán lélegzéssel milliószor több bacit légzünk be, így az immunrendszerre nézve nem sok különbség van.


Az ásványvíz tartalmaz mindenféle ásványokat (innen a neve), ami a szervezetnek szükséges lehet, ám egyes problémák (pl vesekő) esetén inkább rontanak a helyzeten.


Én a magam részéről inkább ásványvizet iszom.

2009. jún. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Az ásványvizeknek magas az ásványi-anyag tartalmuk, innen a nevük. Nem lehet csak ásványvízen élni, (pláne, mindig ugyan-olyan fajtán)mert akkor túl sok magnéziumhoz, kálciumhoz stb. jutsz, ami bajt okozhat. Viszont a csapvíz mondjuk Pesten ihatatlan(rossz az íze, klóros) Lehet kapni olyan vizeket, ami nem ásványvíz, nincs benne annyi anyag.

Épp most találkoztam egy túlkálciumozott lánnyal, tiszta "grízes" volt a felkarja. Ilyan csomókkal lett tele. Bár ő tablettában szedte túl.

Rá van írva miből mennyi van benne, ki tudod számolni a napi adagot, de az élelmiszereket is figyelembe kell venni.

Jóízű csapvíz, ami tiszta, általános fogyasztásra a legmegfelelőbb.

2009. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Én keverve, de néha rázva, ha a palackban van, mármint ásványvíz és csapvíz
2009. jún. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Köszike az infót! Én Bp-n lakom és sajnos tudom milyen ihatatlan a csapvíz,ezért is iszom mindig szénsavmentes ásványvizet. Csak hallottam ezt a dolgot és gondoltam rákérdezek. :)

Amúgy nem én pontozom le a hozzászólásokat! :S mindenkinek mindig hasznosat jelölök be!

2009. jún. 17. 15:40
 7/26 anonim válasza:
100%
hát nem tudom Bp-n lakok de eddig semmi bajom nem volt a csapvízzel. Egy egészséges szervezetnek nem hinném hogy árthatna és ha ihatatlan lenne nem folyna a csapból :D
2009. jún. 17. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:
93%
Nálunk a csapvíz büdös és ihatatlan! Nem hinném hogy egészségesebb, mint a palackozott víz!
2009. jún. 17. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
100%

én is budapesti vagyok, szerintem finom a vizünk, sokkal jobb, mint mondjuk székesfehérváron, hideg és édeskés. :D bár pont az utóbbi napokban sokkal klórosabb lett, főleg a meleg, de még a hideg is. azért ízlik.


talán megpróbálhatnátok a vízszűrőt, nagyimnál az van, nagyon finom lett náluk, plusz a klórt is kiszűri meg iyesmi. hasznos szerkentyű. és hűvös-kellemes vizet ad.:)

2009. jún. 17. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ...

Egyik unokatestvéremnek tavaly volt az esküvője, júliusban lett volna, de az ottani csapvíz szennyezett lett, a szennycsatorna visszafolyt az ivóvízbe, valószínűleg valami megsérült a csatornahálózatban, és az ifjú pár kórházba került, élet-halál között voltak, így az esküvőt el kellett halasztaniuk (augusztusban tartották meg végül).


Szerintem amúgy, ha rendesen odafigyelnek a vízkezelésre akár csapvíz akár ásványvíz esetén, az unokatesómék esetéhez hasonló komoly baj elkerülhető, a többi meg csak hosszú távon derül ki.

2009. jún. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!