Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha építőipari szakközépből...

Ha építőipari szakközépből megyek biológia szakos egyetemre, nagyon hátrányban leszek?

Figyelt kérdés
Lehetséges így is elvégezni?
2012. ápr. 14. 13:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Le kell érettségizned így is biológiából meg mondjuk kémiából, egyikből pedig célszerű emeltet tenni. Ennek alapján nem leszel hátrányba egy gimnáziumi jelentkezővel szemben, hisz te is leérettségiztél.

De miért nem mész pl. építőmérnökire? Az biztosan közelebb áll hozzád.

2012. ápr. 14. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Biológiából, és matekból tervezem emeltezni. (Tudom a matek nem olyan fontos oda, de felvételinél elfogadják, és ebből járok faktra.)


Egyébként eredetileg én is építőmérnökit terveztem, de valahogy az évek alatt sikerült kiszeretnem belőle.

2012. ápr. 14. 16:51
 3/11 anonim ***** válasza:
A matek jó hogy érdekel, de (melegen) ajánlom, hogy feküdj neki a kéminának, mert különben el fogsz vérezni igen hamar. :) Mint ahogy nagyon sokan mások, ott.
2012. ápr. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
A kémiával nincs bajom, megvagyunk mint a szalonna és a tojás. Szóval ahogy időm engedi, azzal is foglalkozom. Csak az emeltet nem vállalnám azért be belőle, a matek biztosabb hogy jól sikerül.
2012. ápr. 14. 19:08
 5/11 anonim ***** válasza:
És hogy állsz a fizikával?
2012. ápr. 14. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

A fizikával hasonlóképp állok mint a kémiával. Csak mondjuk ebből járok faktra. Bár érettségizni ebből nem fogok, de hátránya sincs.

Igazából emiatt gondolkodtam a bionikán is, de valahogy jobban hajlok a "sima" biológia felé. Viszont azt hogy ezen belül milyen ágon szeretnék majd elhelyezkedni, még számomra is kérdéses.

2012. ápr. 14. 20:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Az építőmérnöki miért nem tetszik?
2012. ápr. 14. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Egyszerűen valahogy kiábrándultam belőle. Nem is tudom megfogalmazni, egyszerűen valahogy mégsem tűnik annyira nekem valónak. (na ezt aztán jól megindokoltam)

Illetve, rá kellett jönnöm, hogy a biológia sokkal jobban érdekel.

2012. ápr. 14. 21:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Pedig az építőmérnökivel többre vinnéd, de ha biológián nem mondjuk ökológiára szakosodsz, akkor azért van még munka a világon neked is. Egy növénytaxonómusért azért nem kapkodnak a gyógyszercégek.

A biológián tényleg kőkeményen szórótárgyak a kémia-fizika. Ha ezek mennek, az alapozással semmi gondod nem lesz. Ha megy a matek: öregem, tied a világ. :D A jelentkezők masszív 60%-ának az alapműveleteken kívül már gondjai vannak. Matek+biológia - biomatematika, elméleti biológia. Nem ajánlom ezt az irányt, mert munkahelyed nem lesz, de ha a mostani tendencia marad, akkor doktori helyed biztosan. (Hogy is mondjam... nem vagyunk sokan.)

Viszont ha van matek alapozásod, és a kémia, fizika megy, akkor nem lesz semmi bajod - legfeljebb egyszer elvérzel rendszertanon. A sokakat kellemetlen helyzetbe hozó anatómia viszont könnyű lesz, az matekosoknak mindig ment.

2012. ápr. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

A reál tárgyak mindig is jól mentek. Ezek teljesen logikusak, csak érteni kell. (Inkább a humán tárgyakkal voltam bajban, illetve leginkább a törivel. Mondjuk nem is csoda, főleg hogy végig aludtam minden órát.)

A rendszertan viszont... ijesztő. Mármint a latin nyelv miatt. Azért az majd vergődős lesz.


Munkahelyet illetően vannak félelmeim. Az biztos hogy nem Magyarországon szeretnék maradni (na nem is mintha lehetne), de igazából annyi rosszat hallani arról, hogy nincs szinte semmi munkalehetőség.

2012. ápr. 14. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!