Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért jobb a forralt víz?

Miért jobb a forralt víz?

Figyelt kérdés
Kaptam egy húsevő növényt és azt olvastam, hogy ha nincs desztillált vizem akkor felforralt és lehűtött vizet is lehet neki adni. De az a kérdésem, hogy a forralt (és lehűtött) víz miért jobb mint a sima, mert ugyanúgy benne maradnak az ásványi sók (mivel nem desztilláltam). Vagy nem???

2012. ápr. 24. 19:00
 1/6 anonim ***** válasza:
forralással az élőlényeket ölöd ki a vízből.
2012. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De azt is írták, hogy ioncserélt víz se jó.
2012. ápr. 24. 19:27
 3/6 anonim ***** válasza:
Az ioncserélt víz nem steril. A forralt steril.
2012. ápr. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Vree ***** válasza:
70%

A húsevő növény számára nem az élőlények a károsak, hanem a csapvíz ásványi anyag tartalma. És teljesen igazad van, szokták mondani hogy a forralt víz is jó de ez nem igaz, csak még inkább összesűríti a káros anyagokat, amikor a tiszta víz nagy része elpárolog belőle.


Amit csinálnod kell hogy veszel desztillált vagy ioncserélt vizet (háztartási boltban, kisállatkereskedésben és autóüzletekben is lehet kapni) vagy összegyűjtött esővizet használsz.

2012. ápr. 25. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem egészen. A forraláskor sok ásvány kicsapódik, ez leülepedik, és ha óvatosan öntöd le, akkor kevesebb lesz benne az ásvány, mint a csapvízben. De hogy ez az adott esetben elegendő eljárás-e, függ a növény tűrőképességétől, továbbá attól, milyen felétek a csapvíz. Van ahol elég lágy.
2012. ápr. 25. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Na igen, nem lesz deszt. víz minőségű, de elég lehet. Az esővíz sokkal jobb ötlet (ha nem biztosan savas eső esik). Vagy a forralás során a lecsapódó kondenzvizet összegyűjtheted (ferdén tedd rá a fedőt a lábosra, viszonylag gyorsan lecsöpög egy pohárka), az egyszer desztillált vízként tökéletesen megfelelő.

(Azonban az a tapasztalat, hogy a sima forralt-lehűtött víz a vénusz légycsapójának tökéletes, a Drosera egy hétig "nyafogott", utána annak is megfelelő volt. Kancsókát nem tudom, csak olvastam, hogy ott sem gyakori a probléma az ilyenek miatt.)

2012. ápr. 25. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!