Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Zöld szem hogy alakul ki?

Zöld szem hogy alakul ki?

Figyelt kérdés
Több helyen utánakerestem a témának, de nem találtam számomra kielégítő választ. Az öröklődést értem, domináns és recesszív gének stb., de a szemszínek alakulása után kutatva csak a barna és kék szemre találtam magyarázatot. Olvastam valahol, hogy a zöld szemszín öröklődése bonyolultabb, de hogy miért, arra nem találtam választ. Valaki el tudná ezt nekem magyarázni?

2012. máj. 1. 01:35
 1/6 anonim válasza:
Én is zöld szemű vagyok, szüleimnek barna és kék szemeiből lett. Egyszerű
2012. máj. 1. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ugyanez a helyzet nálam is, szüleim kék és barna szeműek. Azonban ha megnézed, hogyan alakulnak ki a szemszínek, csak a kék és a barna színekkel találkozol, és ezekből csak barna és kék szemű egyének lehetnek. És akkor nekünk mi alapján lett zöld, miért keveredett, és miért nem csak az egyik szín öröklődött?
2012. máj. 1. 01:49
 3/6 Snapette ***** válasza:

Tudsz angolul? Az angol wiki-n egész jól leírja


[link]

2012. máj. 1. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi a linket, de az öröklődésére még nem találtam választ. :)
2012. máj. 1. 02:11
 5/6 anonim ***** válasza:
öröklödési szempontből a zöld szem kéknek számít. tehát ugyanaz vonatkozik rá mint a kékre. (aza pl. kék szeműeknek is lehet zöld szemű gyereke)
2012. máj. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egykori biosz tanáromat idézve " Poligénes, k*rva recesszív" De szerintem lehet rekombináció ill. mutáció hatása is. : )
2012. máj. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!