Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mikor lesz a "szuper telihold"...

Mikor lesz a "szuper telihold" jelenség látható? Ma éjszaka, hajnalban vagy holnap éjszaka?

Figyelt kérdés
2012. máj. 5. 19:28
 1/7 anonim válasza:
Vasárnap hajnalban,mivel csak most este fog felkelni,fél 5 körül fog lenyugodni ezen időintervallumban lesz legközelebb.Szerintem éjfél utántól érdemes figyelni.
2012. máj. 5. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs, de mi az a szuper telihold?
2012. máj. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#1: Tehát most éjfél utántól?

#2: "Vasárnap a Hold a Földnek a Nappal ellentétes oldalán helyezkedik majd el, vagyis telihold lesz. Ilyenkor a legfényesebb és legfeltűnőbb az égen, derült idő esetén egész éjszaka megfigyelhető. Ezen a hétvégén az átlagosnál is valamivel feltűnőbb, amit néhol szuper teliholdnak is neveznek - noha semmilyen különleges tulajdonsága vagy következménye nincsen" - origo

2012. máj. 5. 20:22
 4/7 anonim ***** válasza:
A második vagyok, köszi, csak ezt a kifejezést nem ismertem.
2012. máj. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Már látható.


[link]

2012. máj. 5. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Vasárnap reggel 5.35-kor 14%- al nagyobbnak fog látszódni a "szokásos"- nál.
2012. máj. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocsánat, pontatlan voltam.

Mivel 03.30 körül nyugszik le a Hold vasárnap, ekkor látszik majd a legnagyobbnak. ( Mivel ekkor van legközelebb a horizonthoz.)

2012. máj. 5. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!