Mi az élet?

Figyelt kérdés

2012. máj. 7. 21:30
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

Nagyon érdekelne hogy milyen tulajdonságoktól tekinthetünk élőnek valamilyen rendszert. Egy ilyen megfogalmazás:

Ami önállóan szaporodni képes, bizonyos feltételek mellett.

Tessék velem vitatkozni :)

2012. máj. 7. 21:31
 2/21 anonim ***** válasza:
59%

"Az élet – a materialista világnézet szerint – az anyag legmagasabb rendű szerveződése, definiálása a természettudományok legnehezebb feladatai közé tartozik. Jelenleg nem rendelkezünk az élet olyan tömör, pontos meghatározásával, amelyet a tudományos közösség egyöntetűen elfogadna, de érdemes megvizsgálni azt a meghatározást, mi szerint az élet nem más, mint a világ fejlődési folyamata."


[link]


Itt elolvashatod mi az élet.

2012. máj. 7. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
26%

Tehát ha van egy kutyád, ami ki van herélve, az akkor nem él?

Jó, ez tényleg csak kötekedés színvonalú volt. :D

Nyilván sokkal kisebb egységekre gondoltál mint sejtek, csak abba is bele lehet kötni: Mi az hogy szaporodik? Magához hasonlót hoz létre, csak az a gond, hogyha egy elég lassú neutron egy 235-ös Uránatommagnak ütközik, akkor a reakció végterméke még 3 neutron lesz (meg Ba,Kn). Tehát akkor a neutron él?

(Amúgy nem vagyok ennyire piszkálódós, tehát ne tessék rossz szemmel nézni rám, csak belemegyek a játékba.)

2012. máj. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

1. Pont ezért kérdeztem :)

2. És igen játék :)És bizony a példából máris látszik hogy a definíció nem volt helyes. Vagy pedig a kutyát csak részekre bontva lehet sejtenként élőnek nevezni.


Az örök bajom a az RNS molekula, vírus, Chlamydia, baktérium, papucsállatka vonalon van.

2012. máj. 7. 21:51
 5/21 anonim ***** válasza:
0%

Az élet egy nemi úton terjedő halálos betegség.

Ennyi!

2012. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Néhány verziót már olvastam, de összekeveredett.

Egy biztos: az élet egy olyan szerves láncmolekulából alakult ki, ami képes volt a reprodukcióra, de azon a szinten még valószínű, hogy csak a vele azonos molekulák létrejöttének katalizálására (keletkezésük valószínűségének növelésére).

2012. máj. 7. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
25%
Az élet egy sz@r játék de qurvajó a grafikája!
2012. máj. 7. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Anyagcserét folytat és szaporodni képes (amíg egészséges).
2012. máj. 7. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
55%

"Az örök bajom a az RNS molekula, vírus, Chlamydia, baktérium, papucsállatka vonalon van."

És mi a bajod azon a vonalon? Elég egyértelmű, hogy az RNS, és a vírusok nem élnek. Míg a baktériumok és a papucsállatkák igen.


Nekem a wikipédiás definicióval vannak gondjaim: mitől lenne az anyag "legmagasabb" szerveződési formája? Honnan lehet tudni, hogy ez a legmagasabb?


Szerintem élő az ami élő sejtekből áll. Az élő sejtek membránnal határolt osztódóképes struktúrák, melyeknek önálló örökítőanyaguk és anyagcseréjük van. Most hirtelen nem jut eszembe olyan élőlény, ami ez alól kibújna... A plasztiszok és mitokondriumok némileg határterületnek számítanak, talán az anyagcsere integrációjának függvényében tekinthetjük őket 'élőnek' vagy sem.

2012. máj. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 hollófernyiges ***** válasza:

"Elég egyértelmű, hogy ... a vírusok nem élnek"


Nekem ez egyáltalán nem egyértelmű. Önálló fejlődési egységek, a környezetükből energiát és anyagot vesznek fel a szaporodáshoz, bár ezt némileg unortodox módon teszik, az igaz. De nem látom be, hogy miért kéne feltételül szabni az állandó burkot, ha amúgy meg tudják oldani hogy az integritásuk megmaradjon.

2012. máj. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!