Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A minusz húsz fok mikor...

A minusz húsz fok mikor elviselhetőbb, ha alacsony vagy magas a páratartalom?

Figyelt kérdés
2009. júl. 5. 12:47
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
szerintem ha alacsonyabb a páratartalom, mert ha nagy a páratartalom az a te meleg arcodra lecsapódik, és mivel -20fok van, ezért rögtön me is fagy rajta. Márpedig ez nem kellemes. Egyébként ezért nem szabad olyan testmozgást sem végezni -20fok körüli levegőben, amiben megizzadsz, mert az izzadság rögtön hozzáfagy a testedhez.
2009. júl. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem -20 fokban eleve nem lehet magas a páratartalom...

Vagy csak én gondolom ezt?

2009. júl. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
96%
Jól gondolod, utolsó, mínusz húsz fokban eléggé kicsi a páratartalom, mivel a levegő kevesebb nedvességet tud felvenni. De ha előcsapsz egy i-x diagramot, rögtön meglátod, ott mennyi nedvesség lehet a levegőben :)
2009. júl. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen diagramot?
2009. júl. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha -20 fokban párás lenne a levegő, akkor meg lenne fagyva benne a pára!! Milyen lenne már az?!:D Na am nem értek a fizikához
2009. júl. 5. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%
i-x diagramot, hőtan-könyvekben előszeretettel magyarázgatják. Mondják Moliére-féle diagramnak is, ha jól emlékszem.
2009. júl. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem inkább magasabb páratartalomnál. Igaz az adott hőmérséklethez tartozó felesleges vízgőz a tereptárgyakon zúzmaraként lecsapódna.

Az nagyon durva lenne ha valakinek az arca zúzmarásodna. Élő embernél szerintem ez nem fordulna elő.

Ha száraz a levegő, akkor az ember bőre is nagyon kiszáradna ilyen hidegben. Tekintve, hogy ilyen alacsony hőmérsékleten a víz, (vagy jég) jobban párolog/szublimál, mint mndjuk 0 fokon.

2009. júl. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Érdekes, 2012-ben -15 fokban esett a hó, ebből kifolyólag páratartalom is magas volt, pedig ugye 0 fok körül szokott esni.
2016. júl. 13. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!