Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mekkora tömegű szenet égettünk...

Mekkora tömegű szenet égettünk el 2dm³ normálállapotú levegőben, ha a reakció után a gázelegy sűrűsége normál körülmények között 1,3137 g/dm³? Addig eljutottam hogy a keletkező gázelegy 29,44g.

Figyelt kérdés

2012. jún. 26. 20:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

akkor a PEDAGÓGUST kiszúrtam megint :)


olvass bele a cikk elejébe: [link]


az előadóművészetnek az a neve, hogy előadóművészet. a pedagógiának akkor is pedagógia a neve, ha szarul is hangzik.


még egy pedagógus (emlék)napot is bevezettek nektek, és még mindig ríttok, hogy ennyi a fizetés meg stb. amelyik tanár nyervog nyílvánosan, annak a fizetett napozását is visszavonnám! összesen három tanárt ismerek, aki emberi módon viselkedik a környezetében. az egész iskola véleménye is ez. nem mondhatod, hogy az a 3 tanár olyan hülye mint én és ezért tartom normálisnak. :D


éljen a július első hétvégéje :)


viszlát tanárnéni (:

2012. jún. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

a végeredmény mégis ugyanakkora lenne, tehát igaz, hogy eltekinthetünk tőle. én felírtam volna a helyedben még az 1% nemesgázokat is, ami KÖZTUDOTT, hogy nem reagál más anyagokkal. mielőtt még pattogna, megemlíteném a példát : kripton-fluorid.

bár ezt nem hiszem, hogy 40 éve tanították az egyetemen, vagy a pedagógusképző főiskolai karon.

2012. jún. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Nem vagyok tanár. 18 éves vagyok, aki egyetemre készül. Egyébként ha vennéd a fáradságot és belenéznél egy kémia feladattárba nem beszélnél ennyi ökörséget, hogy a levegőt valóban alkotják más gázok is, ami nem vitás, mert valóban, de a feladathoz semmi köze. Az a feladat, hogy azzal kell számolni, ami meg van adva. Szinte az összes gázelegyes példa esetében ez van, hogy 79V/V% N2, és 21V/V% O2. Az más kérdés, hogy te életedben egyet se oldottál meg, és véleményed szerint továbbra is a többi 1%-al is számolni kell. Ismétlem: OKOS!
2012. jún. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem kell vele számolni! Nem azt mondtam! A tényleges összetétel nem 79%! Ha 79%-ot akarsz , akkor miért nem inert gázelegynek írtad fel volna, magyarán a N2, He, Kr, stb. kevetéke?


és nem is én kezdtem a beszólogatást! egy annyi megtette volna, hogy nem stimmel a megoldásod ekső!


ehelyett pedig nyávogtál :)

na mind1 borítsunk fátylat a múltra :D

2012. jún. 27. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy a feladat ekkora veszekedést okozott, de vki megválaszolná hogy akkor miért adták meg a 2köbdm-t?? előre is köszönöm :)
2012. jún. 27. 19:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!