Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egyetemen biológia vizsgám...

Egyetemen biológia vizsgám lesz 3 nap múlva. Most megyek harmadjára vizsgázni majd (UV). Hogyan tanuljak?

Figyelt kérdés
Már vagy 2 hete tanulok rá, minden vizsgám meg van ez az egy maradt. (2 hete ez az egy van. ) Sosem enged át a beugrón, még ha ici pici is hiányzik,90%-os a hullási arány. Kezdem feladni, ti hogyan tanulnátok?A beugrót tudom, de még minden nap átnézem és lerajzolom... A tételeknél pedig tele van sok hülyeséggel, igaz az is meg van kidolgozva szépen.... Ennyi infot hogy raktározzak el?
2012. jún. 30. 13:17
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Hát ha eddig a beugrón buktál meg, akkor azt nagyon tanuld meg. De hát ha előre ki vannak adva a beugró kérdések, akkor mi jelent akkora nehézséget? Meg kell tanulni és kész.

A tételeket meg oszd be. Utolsó nap meg csak ismételj. Ne legyen olyan tétel, amiről fogalmad sincs.

2012. jún. 30. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!


A beugró durvább, mint a vizsga és hiába írtam le ugyanazt, mint amit kiadott/ leadott, hiányolt mindig vmi apróságot, ami ott sem volt a kiadott anyagban. Már kipótoltam könyvekből a hiányosságokat, tehát remélem menni fog. 35 növény életciklusa elég húzós, én igyekszem... de ha átmennék a tételeknél még mindig összepipilném magam.:(

2012. jún. 30. 13:24
 3/13 anonim ***** válasza:

Hát ha a beugró húzósabb, és azon átverekeded magad, akkor utána kár összepisilned magad:D

Nem tudsz mást tenni, tanuld meg amit kiadott, plusz amit hozzáírtál, és beugrón MINDENT írj le. Aztán reménykedj.

2012. jún. 30. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem akarok bepipilni elhiheted.:) De be fogok.:(
2012. jún. 30. 13:27
 5/13 anonim ***** válasza:

Első és második vagyok.

Amúgy nem tudom pontosan milyen az anyag (nem bioszra járok), de nekem pl. segít, ha rajzolok hozzá. Próbálj meg kis ábrákat készíteni, hátha úgy jobban megmarad. Vagy tanulj hangosan, nekem az is segít. Vagy csinálj kis jegyzeteket... Emeld ki különböző színekkel, hátha úgy beugrik majd a dolog.

Vagy mit vársz pontosan? Tanulási tippeket? Vagy inkább csak el vagy kenődve és lelki támogatás kellene?

2012. jún. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Nekem például az segít, hogy vázlatokat készítek.


1. csinálok egy nagyon részlete vázlatot

2. a vázlat vázlatát

3. a vázlat vázlatának vázlatát


és ezt addig csinálom, amíg nem rögzül az egész tananyag. mindegyik vázlat elkészítése után felmondom a tananyagot a vázlat alapján. én 5 -6 vázlatnál megállok, amikor már csak címek, és pár rajz segít.

egy teljes napod rámegy tanulással, és vázlatkészítéssel, de nekem bejött. minden vázlat között pihenek, és eszek egy étcsokit, meg iszok sokat.


bár ezt nem tudom érdemes e kipróbálni ha három nap múlva lesz a vizsgád. ezt döntsd el te. :)

2012. jún. 30. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim válasza:
Kérdező, nem véletlenül ELTE-s, vagy Szegedi Tudományegyetemes vagy? Ott szokták így szívatni az embereket.
2012. jún. 30. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Vázlat vázlata tetszik! Lehet nekilátok postitolni és teleragasztom a szobám falát!:)

Lelki támogatás?:D Hát lehet, el vagyok kenődve, mert lehetetlennek érzem, és már több mint 2 hetem ráment, ha nem is a folytonos tanulással, de a stresszel...


Egyébként SZTE TTIK-n vagyok, igen! És igen, ez szívatás a javából! Rengeteg felesleges dolog, amit az életben nem fogok használni. A Chara vagy éppen az Ulothrix életciklusa nem tudom hányszor fog előjönni életemben...

2012. jún. 30. 15:01
 9/13 anonim ***** válasza:
Ne így fogd fel, mert az nem segít, csak felb.szod magad rajta. Attól, hogy vminek nem látod még most értelmét, attól még van. Nem véletlen, hogy a szegedi biosz oktatás az egyik legjobb az országban.
2012. jún. 30. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:
Szívás az ilyen vizsga az biztos...nálunk is vannak ilyen tanárok, akik ebben élik ki magukat.Mondjuk én az értelmetlen általánosságok struktúrába szervezettségére vagyok kiakadva és ezeket nem tudom megjegyezni...Most pont, mivel kedden lesz a licenszvizsgám...Magyarországon szigorlatnak nevezik.
2012. jún. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!