Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem látszanak a csillago...

Druidarya kérdése:

Miért nem látszanak a csillagok a Holdon, valamint az úrállomásokról készített fotókon?

Figyelt kérdés

2012. júl. 5. 21:50
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Az emberi látás dinamikatartománya sokkal nagyobb, mint bármely filmá vagy fényképeszeti szenzoré. Ezen memcsak azt értem, hogy a látásunk szélsőséges megvilágításokhoz képes alkalmazkodni, mert erre a kamerák is képesek, hanem arra, hogy egyazon látómezőn belül is nagyobb dinamikát vagyunk képesek látni.


Ezért - bár a szemlencsében is tud szóródni a fény, akár egy objektívben - szerintem egy űrhajós odakinn hasonlóképpen láthatja a csillagokat és a Földet/Holdat együtt, mint a képen, csak sokkal nagyobb dinamikával, hiszen a kép HDR-eljárással készült, míg a szemünknek erre nincs szüksége. Ha a Nap is a látómezejében van, akkor nem tudom, meg kellene egyet kérdezni. :)

2012. júl. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!