Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ősrobbanás tényleg ilyen volt?

Az ősrobbanás tényleg ilyen volt?

Figyelt kérdés

Azt írja a könyvem, hogy:

10-43.-on másodperc alatt inflálódott

10°32.-en celsius volt

10-33.-on centi volt a mérete.


Na de ezeket honnan tudják, vagy ha nem tudják mért gondolják ezeket az adatokat??


2012. júl. 16. 17:31
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

tegnap 18:49


A tér végtelen. A mérésekért, melyekből ezt ki lehet következtetni, tavaly Nobel-díjat adtak. Ideje update-elni a tudásodat. Az Univerzum gyorsulva tágul és a tér nagy valószínűséggel euklideszi - ellentmondva Hawking határtalansági elképzelésének.



Én megértem, hogy Hawking 80'-as években írt könyvét olvasni jó poén, de azóta történtek előrelépések.

2012. júl. 17. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

tegnap 21:12


Ezek nem a Planck-egységek. Legfeljebb a hőmérséklet, a többi nagyságrendje nem stimmel.

2012. júl. 17. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

kedves Flogiszton!

nem sértésként, jó tanácsként mondom: előbb nézz utána a dolgoknak, és azután "okoskodj". Fizika szakos hallgatóként valószínűleg jobban ismerem a Planck-egységek nagyságrendjét, mint te.

Annyiban igazad van, hogy válaszomban nem javítottam ki a kérdező adatait, ugyanis lehagyta a normál alakok első tényezőjét, és csak a nagyságrendet tüntette fel.

2012. júl. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

tegnap 10:23-es


Hát ez baromi jó. Én meg fizikus lennék. Fizika szakos (bsc?) hallagató.... Hát ez nagyon fasza. Másfél éve tanítok fizikusokat, erre kioktatsz. Remek.

2012. júl. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Flogiszton:


A gyorsuló tágulásból messze nem következik a tér végtelensége. A gyorsuló tágulásnak még az oka sem ismert, a "sötét energia" csak egy finom utalás arra, hogy fogalmunk sincs, mi az. Mert ugye az is kissé zavaró, hogy a vákuumenergia kva sok nagyságrenddel (40 körül, ha jól emlékszem) kisebb annál, amit az elmélet kiad.


"Az Univerzum gyorsulva tágul és a tér nagy valószínűséggel euklideszi"


A gyorsuló tágulásból számomra inkább a hiperbolikus tér lenne logikus, legalábbis nagy léptékben. Kisebben persze nyilván euklideszi.


"az Univerzum már a kezdeti állapotban is végtelen volt, melyet teljesen kitöltött az anyag, így pl. mérete is végtelennek adódik"


Nyilván teljesen kitöltötte az anyag, mivel nélküle tér sincs. De ebből nem következik a végtelenség. Ha pl. kvantumfluktuáció hozta létre az univerzumot, akkor eleve értelmetlenség végtelenről beszélni, hiszen a kvantumhab nem is a szokásos értelemben vett térben van.


Az a helyzet, hogy számos elmélet van, de az eredet teljesen homályban van. És lehet, hogy örökre homályban is marad, de mindenesetre amíg egy elmélet nem mond ellent a megfigyeléseknek, nem lehet azt elvetni. Márpedig elméletek vannak bőven.

2012. júl. 18. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Én egyik se vagyok, maximum amatőr autodidakta, mégis mind kettőtök válaszában találni tévedést. A Planck egységek természetes egységek(!), ami annyit tesz, hogy nem ember találta ki, hanem a fizika törvényei hozták ki ezeket a számokat, amiket valóban pontatlanul adtál meg. (Tény, hogy a lényegen nem változtat.) Pontatlan az is, hogy "minden mennyiségnek van egyfajta alapvető egysége, azaz kvantuma". Ha azt mondom, Planck-tömeg, (és nem mellékesen pár leszármaztatott "egység") máris cáfolom az állításodat, miszerint "minden mennyiségnek". De a többit korrekten leírtátok.
2012. szept. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!