Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha az édesanyám szeme kék, és...

Ha az édesanyám szeme kék, és az édesapám szeme barna, akkor miért dominál az én szememben a zöld? Mennyi esély volt erre a születésemnél?

Figyelt kérdés

Egy kérdéshez ezt kommentáltam, most bemásolom:

Szia. Hát nem tudok sokat segíteni, de az én családomban van egy furcsa eset (meg a barátnőm családjában is - ugyanis mindkettőnknek zöld a szeme). Vagyis én hazudnék, hogy tiszta zöld a szemem, ugyanis a pupillám körül világosbarna árnyalat van, de egyébként a zöld árnyalat dominál. A barátnőmnek viszont tiszta zöld :D. Minkettőnk édesanyjának kék a szeme, édesapánknak pedig barna. Egészen a déd felmenőkig tudom, hogy mindenki másnak a családban kék és barna a szeme (de több kékszemű tag van xD)én vagyok az egyedüli zöld szemű. Viszont nekem csak szűrt fényben látszódik a zöld dominálása. Félhomályban világosbarna a szemem, napfényben vagy nagyon erős fényben pedig már annyira sárga, hogy semmi se látszik a zöldes árnyalatból. Végülis akkor nem nagyon vagyok tisztában, hogy a barnához vagy a zöldhöz vagyok közelebb... Egyébként megintcsak érdekes, hogy a nagymamámnak kék, a nagypapámnak barna szeme van. Apukám pedig tiszta barna, keresztapukám (öccse) pedig tiszta kék szemmel született. :D

/Egyébként a kérdés az volt: Hogyan öröklődik a zöld szemszín?/


2009. júl. 14. 20:54
1 2
 11/15 anonim válasza:

Fantasztikus,hogy mennyi hülyeséget képesek leírni egyesek! :)

Ha nem értenek a dologhoz,miért írnak választ?

A sötétebb(fekete-barna) szemszín a világossal szemben mindig domináns(uralkodó).A világosabbak recesszívek(lappangó) a feketével szemben.A kék,szürke és a zöldes szemszínek egymás közt intermedier(átmeneti)módon öröklődnek,így különféle színárnyalatok is keletkezhetnek.Egy kék szemű házaspárnak nem születhet barna vagy fekete szemszínű gyereke,de egy barna szemszínű párnak születhet kék-zöld-szürke-stb. szemű gyereke.

Tehát a POSTÁS kizárva!!!!!!

GRATULÁLOK!!!

Még pár ilyen hozzászólás,és családokat tesztek tönkre!!!

2009. júl. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim válasza:
Szia. A természet fennakarja tartani a változatosságot. Minél változatosabb egy faj annál nagyobb valószínűséggel marad fenn, mivel jobban tud alkalmazkodni. Ez alatt nem azt értem hogy a zöld meg a kék szemű emberek a tökéletesek mert azok pont nagyon érzékenyek. Ezért ritka, mert a természet lassan kezdi kiszűrni. Valaki már írta hogy nemfeltétlen a közeli leszármazottól örökölsz. Lehet hogy akár 10-15 el korábbitól. Én szemem színe is zöld. Ha kimész napozni szemüveg nélkül kb 1-2 óra mulva meglátod mien a szemed szine nagyrészben. Akkor az a szín fog dominálni.
2009. júl. 16. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Mindkét szülőm szemszíne kék, az öcsém pedig barna szemű... És nem a postástól van, ergo lehet. Van a családban barna szemű ember, nagypapám.
2009. júl. 16. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Már bocs, de a postás bácsit soha sem szabad kizárni:)
2009. júl. 19. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Már bocs, de én talán jobban ismerem a családodat. Lehet, hogy a TIÉDBEN nem kizárható, de az enyémben igen. :)
2009. júl. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!