Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van rá valamilyen tudományos...

Van rá valamilyen tudományos magyarázat, hogy miért szemetek a legyek?

Figyelt kérdés

Írok egy példát: kirakok az asztalra 3 féle kaját: csirkehúst, pulykahúst és kacsahúst. Elkezdem enni mondjuk a csirkét, és a légy oda fog repkedni, pedig van másik 2. Amint áttérek valamelyik másikra, a légy is odajön.

Van rá bármi magyarázat, hogy ez miért van?


2012. júl. 25. 00:10
 1/8 anonim ***** válasza:
54%

Tényleg ők a világ legr*hadékabb állatai, én azt utálom amikor egy légy ébreszt fel, úgy hogy rászáll a számra, vagy az orrom hegyére. Rengeteg hely van a szobában, de neki az orrom hegye/szám kell.


Ha van erre tudományos magyarázat, akkor csak annyi, hogy az ember sokkal erősebben emlékszik, és sokkal inkább felfigyel a rendkívüli dolgokra, mint a "normális" dolgokra. Nem emlékszem olyan esetre, amikor felkeltem és észrevettem hogy van egy légy a szobában, de nem az a légy ébresztett volna fel. Ahogy neked se tűnik fel annyira, ha a légy nem arra a kajára száll rá, amit épp enni akarsz.


Az életben rengeteg dolog történik, amire kicsi az esély (pl egy nap háromszor elesel, pedig egyébként nem jellemző rád hogy kétballábas vagy). A lottót is hetente (vagy havonta, nemtudom) nyerik meg az emberek, pedig szinte 0 az esélye annak, hogy egy ember aki jászik, megnyeri. Remélem érted mire gondolok :)

2012. júl. 25. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Én azt rühellem, amikor az arcomra akar rászállni, és hiába hesegetem, amint lerakom a kezem, visszaszáll.


Off: annak mi lehet az oka, hogy ha berepülnek a szobába, akkor pont a szoba közepén, a csillár alatt körözgetnek órákon át?

2012. júl. 25. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a legtöbb rovar azért őrül meg az éjjeli fényforrásokra/lámpákra, mert azt hiszik hogy az a nap. A légy viszont pont nem annyira ilyen, bár ő is szeret a fény felé menni, de nála sokkal jellemzőbb a véletlenszerűen bolyongás.


Hallottam egy ilyen kísérletről, hogy ha egy csőbe beraksz egy méhet, és a cső egyik végén üveg van, és ez a nap, vagy valami fényforrás felé néz, akkor a méh addig ostromolja az üveget, amíg meg nem hal. A légy viszont a véletlenszerű bolyongása miatt a cső másik végén kirepül előbb-utóbb, ő nem ragaszkodik annyira ahhoz hogy a fény felé mennyen.

2012. júl. 25. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Értem #3, de ezek a legyek nappal csinálják ezt. Ha nyitva felejtem az erkélyajtót, akkor berepülnek, körbe-körbe repülnek a szoba közepén. (Nem tudom, hogy van-e jelentősége annak, hogy pont ott lóg a csillár.)

Várom, hogy rászálljanak az ablakra, és lecsapjam őket, de nem. Órákig körbe-körbe.....

2012. júl. 25. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 mustafa33 ***** válasza:
71%
Miből gondolod, hogy ők a szemetek. Szerintük te vagy az, amiért lecsapod őket ☻.
2012. júl. 25. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

02:48

Én pont azért csapom le, mert szemetek :D

2012. júl. 25. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze mikor le akarja csapni őket az ember, akkor hirtelen az összes úgy gondolja, hogy meg kell pihenni a plafonon ... nem hülyék ... az tény :D
2012. júl. 25. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Én ritkán csapom le őket, inkább egy konyharuhával vagy egy papírral kiterelgetem őket az ablakon. :D
2012. júl. 25. 10:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!