Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Aki már évek óta nem tanul...

Aki már évek óta nem tanul földrajzt! Minden megyét el tudsz helyezni FEJBEN Magyarország térképén?

Figyelt kérdés

Ma jutott eszembe, hogy megnézem már, nem csalódtam, tolna és heves megyét semmiképpen sem tudtam volna elhelyezni fejben úgy, hogy nem látok térképet.

Fejben a többiről is csak tudom, hogy kb. merre lehet, de pontos formát meg ilyeneket stb nem nagyon. Amiben lakok, ami közvetlen mellette van, és amelyik kettőn át szoktam járni az oké.


Érettségiztem, angolt felső fokon, németet középfokon beszélem, nem rég kezdtem spanyolt tanulni, ami ragad rám, középiskola utolsó két évben nem volt földrajz és jelenleg 4 éve jogot hallgatok, amivel ha végzek más irányban is fogok tanulni, szóval nem tartom kifejezetten hülyének magam.


Csak onnan jutott eszembe, hogy sokan hülyézik pl. az amerikaiakat, hogy nem tudják hol van Magyarország stb. Holott nem hiszem, hogy magam vagyok ezzel, csak sokan szégyellik bevallani az ilyesmit.. Ha nap mint nap nem látom a térképet és nem járok át rajtuk, szépen elkezdenek a homályba veszni a saját megyéink, a megyeszékhelyek stb. nem, hogy valamit ami a világ másik oldalán van és tök jelentéktelen.


Anonim oldal csak őszintén, ti emlékeztek mindenre, ha nem játszik szerepet az életetekben már rég?


2012. júl. 29. 08:28
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Igen, tudom majd jönnek azok, akik belekötnek, hogy biztos hülye vagyok, mert nem tudok helyesen írni, mert a megyét sem úgy kell blablabla, ezeket már várom is. :)
2012. júl. 29. 08:29
 2/11 anonim ***** válasza:
Magyarország megyéit és megyeszékhelyeit ismerem, el is tudom helyezni a térképen. A föld országaival és fövárosaival is nagyjából tisztában vagyok, viszont Afrika és Óceánia egyes vidékein eltévedek. Az USA államai közül sem tudom mindnek a székhelyét.
2012. júl. 29. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Úgy látszik te másban vagy otthon.
2012. júl. 29. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Magyarország megyéit és megyeszékhelyeit el tudom helyezni a térképen. Ahogy az eu országait, fővárosokat is. Rég tanultam földrajzot, de mégis. Viszont a matekból pl sok minden már homály, mert sohasem kellett használnom.
2012. júl. 29. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
62%

Rengeteg dologra nem emlékszem a tananyagból, viszont olyan szakterületen dolgozom, amihez alig ért valaki itthon. Ehhez is rengeteget kellett tanulni, de ez érdekelt.

Vagy ott van a gimnaziumi osztálytársnőm, egyik legrosszabb tanuló volt, lenézték sokan, ma meg külfoldon elismert művész, festményeit horribilis összegekért veszik.

Nem attól lesz valaki sikeres, mert anno bemagolt mindent.

2012. júl. 29. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem. Felsorolni még fel tudnám (remélem), a megyeszékhelyek közül már nem az összeset. Elhelyezni pedig csak néhányat tudok.

Tudom, hogy szégyen, de ez van. Nem foglalkoztam földrajzzal mostanában, és amikor még volt föci, akkor sem tartozott a kedvenceim közé.

Egyébként sok olyan "alapműveltségi" kérdés van, amiben szintén megbuknék.

Viszont orvosin közel 5-ös átlagom van. Én abban vagyok jó.

2012. júl. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha elém raksz egy vaktérképet Magyarországról, ki tudnám tölteni megyékkel és kb. 90%-ban megyeszékhelyekkel is (1-2 van, amiben nem vagyok biztos). A Föld országait és fontosabb nagyvárosaikat is nagyjából ismerem, a nevüket is tudom és a térképen is el tudom helyezni őket. Bár Afrikát és a közel-keleti országokat kevésbé ismerem. Mondjuk nekem a földrajz volt a választott érettségi tantárgyam, de a térképet nem kellett megtanulni ahhoz sem, inkább ilyen gazdasági meg természetföldrajzi dolgokat kellett tudni. Ja, azt még hozzá kell tennem, hogy fotografikus memóriám van, azért ismerem ilyen jól a térképet.
2012. júl. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én például egy nászút kapcsán foglalkoztam a Fülöp-szigetekkel és rájöttem, hogy halvány gőzöm sincs, hogy hol vannak. Aztán megnéztem, hogy aha ilyen Polinézia meg ilyenek. És úgy ugrott be, hogy húúúú hát anno általánosban ezeket tanultuk az igazgató bácsival tényleg. Bár tényleg semmit sem vesztettem azzal, hogy nem tudtam hol van, a neten kb. 20 másodperc és megvan.


Középiskolában szinte semmi ilyenről nem tanultam földrajzból, angolul tanultuk ugyanis, angol gyerekeknek szánt könyvből és teljesen más volt a tananyag. Rengeteget rajzoltunk, jártunk ki "terepre" a városban mintát venni arról, hogyan hat az időjárás a különféle kőzetekre, a saját városunk felépítését és okait tanulmányoztuk és azt is rajzolni kellet, a föld rétegeit a hegyek képződését is rajzoltuk meg mindent. Volt egy-két országról szó, pl. Bangladeshről, természetesen azt is lerajzoltuk, meg egy átlagos család életén keresztül tanultuk meg, hogy mit termelnek ott stb. Magyarországot is le kellett rajzolni, de csak a hegyeket, tavakat, folyókat és a nagyobb nevezetességeket képekkel illusztrálni stb.


Ezek egész jól megmaradtak a mai napig szemben az ilyen betanulós, felsorolós dolgokkal. Néha pedig nagyon hétköznapi dolgok és akkorát csodálkozok, hogy wow erre sem emlékszek..

2012. júl. 29. 10:36
 9/11 anonim ***** válasza:
80%

Már akkor se érdekelt, amikor tanították. Bemagolni, hogy mi hol van.

Középiskolás matekkal 5 éve nem foglalkoztam, de bármilyen feladatot meg tudok csinálni még most is. Alap fizika-kémia-bioszból pedig viszonylag gyorsan vissza tudnám hozni az ismereteimet. Valszeg egy magyar érettségin is összehoznék egy 3-ast.


De a földrajzzal hagyjanak engem békén. Nem utazok sokat Magyarországon belül, ezért egyszerűen nem érdekel, hogy mi hol van.

2012. júl. 29. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

szerintem ez egyszerűen memória kérdése. Én pl amit nem használok, azt hamar elfelejtem. Neveket, évszámokat, szinte bármit. Nekem évente újra elő kellene vennem a történelemkönyveket meg földrajzkönyveket, hogy újratanuljam hogy melyik évben volt a honfoglalás, bastille ostroma, mettől meddig tartott az első és a második vh, melyik országnak mi a fővárosa, milyen megyék vannak Magyarországon és mik a székhelyek, stb. Csak a minták maradnak meg bennem, hogy kb hol hogyan alakult a történelem, kb mi hol volt, szóval ha utána kell néznem a dolgoknak, azért hamar rátalálok a konkrétumokra.


A világ országait csak azért vágom, mert nézem a híreket, és ha valamelyik országban valami fontos történik de nem tudom hogy hol van ez az ország, milyen szomszédai vannak, milyen népek élnek benne, akkor megnézem.

2012. júl. 29. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!