Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Viharban miért mezőn úszhatjuk...

Viharban miért mezőn úszhatjuk meg, hogy belénkcsapjon a villám, mikor elvileg mi vagyunk ott a legmagasabb pont?

Figyelt kérdés
És a villám az mindig a legmagasabb pontba csap a környéken.
2012. júl. 30. 23:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy úszhatjuk meg! Le kell feküdni a földre, mert különben belédcsap! Ennél már csak a magányos fa a rosszabb, mert az még jobban odavonzza a villámot, és akkor az emberbe is átcsaphat a fából, ha túl közel áll hozzá.
2012. júl. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ez az: a környéken.

Ha messzebb csap be, ott már nem te vagy a legmagasabb pont.

De ez lutri, inkább kövesd az első választ.

2012. júl. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Inkább vonulj be a legközelebbi villámhárítós épületbe.


Nem tudom az országos médiában mennyire szerepelt, de a hétvégén egy Agyagosszergény nevű településen vagy 20 embert ért egyszerre villámcsapás a focipályán.


Pedig emlékeim szerint a templom sincs messze, az pedig jóval magasabb...

2012. júl. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A villám oda húz ahol a legmagasabb a potenciál nem a legmagasabb pont! Hiába van templomtorony ha a focipálya töltése volt a legnagyobb!A műanyagtalpú cipőben szaladgáló emberektől a töltés nagyon magas volt.
2012. júl. 31. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"A villám oda húz ahol a legmagasabb a potenciál"


Nem egészen. Oda fog csapni, ahol a legagyobb az elektromos térerő. Ez pedig függ a potenciálkülönbségtől és a két pont távolságától. A villámhárító a földdel azonos potenciálon van, de mivel kiemelkedig a földfelszínből, nagyobb lesz az elektromos térerő. Persze a villámhárítónál igen jelentős a csúcshatás is, de a csúcshatás lényege éppen a helyi potenciálkülönbség.

2012. júl. 31. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Én viszont éppen most olvastam, hogy hiába álltok villámhárítók mellett, mivel a szerves dologba szívesebben csapkod a villám, mint a szervetlen villámhárítóba.
2012. júl. 31. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"szerves dologba szívesebben csapkod a villám"

Csak ez nem igaz.

A villám arra megy, ahol a legkönnyebb áttörni az adott teret. Ahol a legnagyobb a feszültség vagy a legkisebb az ellenállás. Ezt általában a tárgyak magassága, vezetőképessége dönti el, ill. a levegő állapota, nedvessége. Villámhárítóba csap a legszívesebben, az alakja és az anyaga miatt.

2012. júl. 31. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Eddig én is azt hittem és előszeretettel nézegettem a vihart a minap is a legfelső emeletről ahol lakom,biztonságban érezve magam hogy van magasabb pont is nálam mint a villámhárító.Míg pár napja nem olvastam egy cikket,hogy bizony ez egy óriási tévhit,mert a szerves dolgokba jobban csap a villám.Ott volt a hír is nyilván emlékszel ha olvasol híreket,hogy a 4 nő bemenekült egy faházba (németeknél asszem),elkezdtek mobilozni (mind a 4 egyszerre) és a villám becsapott a házba (asszem 3 meghalt egy súlyosan sérült) annak ellenére,hogy a ház körül hatalmas fák voltak,tehát abba kellett volna csapniuk.A férjek szeme láttára történt egyébként az egész eset.Na ekkor olvastam után és találtam a cikket,miszerint tévhit hogy a villámhárító olyan nagyon védene,de megkeresem és belinkelem neked ide a cikket mindjárt ha megtalálom.
2012. júl. 31. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2012. júl. 31. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Azért, bocs, ezt jól félreolvastad. A cikkben arról van szó, hogy mivel "A villámok a legkisebb

ellenállású utat követik", ezért sík terepen, ahol te vagy az egyetlen kiemelkedő tereptárgy, ráadásul "az élő szervezetek alacsony villamos ellenállásuk...".

De arról aztán szó nincs, hogy ha egy villámhárító mellett állsz, akkor te vonzóbb lennél a villámnak, mint a villámhárító.

(Egyébként akkor is beléd csaphat, de az más, az a statisztika.)

2016. máj. 31. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!