Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Asztro fotózáshoz keresek...

Asztro fotózáshoz keresek csillagászati, kis nyílásviszonnyal rendelkező távcsövet! Milyet érdemes venni, ami jó is és viszonylag olcsó is?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék asztro fotózni, ehhez keresek távcsövet, amire rögzíteni tudom a fényképezőgépemet. (eos550D) Illetve érdekelne, hogy mi az amire még szükségem lehet. Szűrőkre gondolok, mechanikára stb. Jelen pillanatban kb. 100ezer ft-ot tudok költeni rá összesen. Akik tapasztaltak e téren, megírnák nekem, hogy melyik a legjobb választás, illetve képet tudnátok csatolni, hogy melyik típussal, milyen képek készültek? Köszi szépen!



2012. aug. 1. 15:26
 1/2 anonim ***** válasza:
A csillagvaros.hu-t ajánlom, sokat segítenek, a hozzád hasonló kezdőknek. (asztrofóhoz a 1ook elég soványka... de azért már lehet találni.)
2012. aug. 1. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ennyi pénzből szerintem nem tudod megoldani. Asztrofotózáshoz nem csak a távcső a lényeg, legalább annyira fontos a mechanika is. Mivel hosszú expoókat kell alkalmazni, elengedhetetlen a csillagok követése, amit egy óragépes mechanikával tudsz megoldani. Ezen túl még vezetni is kell a távcsövet, hisz a sima követésnek mindenképpen lesznek kis hibái, amik a csillagok elmozdulását okozzák a képen.

Javaslom még a makszutov.hu és a tavcso.hu oldalak felkeresését.

2012. aug. 2. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!