Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen teljesítményű zöld...

Milyen teljesítményű zöld lézert lenne érdemes venni csillagászati célra, de nem veszélyes szemre sem, mondjuk, ha szemüvegen keresztül nézünk a fénysugárra? És valaki mondhatna egy jó oldalt, mert vaterán feltűnően olcsó még egy 100 mW-os lézer is.

Figyelt kérdés

2012. aug. 12. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
0%
A lézer csak akkor veszélyes a szemedre, ha közvetlenül belenézel...
2012. aug. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mármint a fényforrásba. A lézerek a látható fény határán vannak, ha nem jól tudom javíts ki. De attól még senkinek nem lett baja, ha oldalról nézett a sugárra, ami legjobban párás időben látszik, ezért szoktak bizonyos fajtáknál a diszkókban füstöt eregetni, mert azon töri meg a fényét.
2012. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Még valami, én találkoztam már ilyen erősebb lézerrel, egy ismerősömnek volt olyan, de nem vakultunk meg attól, hogy végignéztük ahogy a messzi toronyházakig elvilágított vele :)
2012. aug. 12. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Remekül eltértetek az eredeti kérdéstől ... :)
2012. aug. 12. 15:50
 5/8 anonim ***** válasza:

Miféle csillagászati felhasználásra gondolsz?


Adaptív optikához akarsz műcsillagot készíteni? Mert az adaptív optika otthon nemigen állítható elő.

2012. aug. 12. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
50%
Ha elég erős a lézered, a szórt fénytől is károsodhat a látásod! Amerikából lehet egyébként rendelni ilyeneket, guglizz rá.
2012. aug. 12. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1Wattos lézer már akkor is biztosan szemsérülést okoz, ha csak szórt fényébe nézel (ennél sokkal gyengébb is csak pontos határt nem tudok, asszem 250 mW). Az első válaszolóéhoz hasonló lézerek elég gyengék, kb. 20mW.
2012. aug. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Találtam egy 50 mW-osat, azt hiszem hogy nekem az tökéletes is lesz.
2012. aug. 22. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!