Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szeretnék meggyőződni róla,...

Szeretnék meggyőződni róla, hogy a megvásárolt mészmentes kvarchomok valóban mészmentes, valamilyen savas anyaggal megoldható lenne?

Figyelt kérdés
Sósavra gondoltam, de jelenleg nincs kéznél, viszont találtam rozsdamaró folyadékot, aminek a fő komponense a foszforsav, esetleg ez beválhat?
2012. aug. 12. 16:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Minden olyan sav jó, ami a szénsavnál erősebb sav, így a foszforsav is. De én lehet ételecetet (ecetsav vizes oldata) használnék az egyszerűség kedvéért :).


CaCO3 + 2 CH3-COOH = Ca(CH3-COO)2 + H2CO3

H2CO3 = H2O + CO2

2012. aug. 12. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Kiegészítés: mivel a sósav erős sav, a gázképzősés gyors és ezért egyértelműen tapasztalható. Mivel én még nem próbáltam mészkőre ecetet locsolni, nem tudom mi a pontos tapasztalat. Így amit leírtam csak tanács, próbáld ki magad. De ami biztos, minél erősebb a sav, annál jobb...
2012. aug. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kipróbáltam. Hát nem tudom... Sikerült egy nem éppen új műanyag virágalátétet választanom. Pezsgés volt rendesen, de lehet, hogy csak a vízköves műanyag volt a ludas:) Holnap megpróbálom ecettel meg egy tisztább edénnyel. Köszi a választ:)
2012. aug. 12. 19:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!