Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Becsukott szemmel formákat...

Becsukott szemmel formákat látok. Mi a jelenség neve és okai?

Figyelt kérdés

Ugye mindannyiunkkal van úgy hogy ha becsukjuk a szemünket akkor pár másodpercig még az utolsónak látott tárgy negativja ott lebeg előttünk a sötétben.

Régebben elkezdett érdekelni az elme ereje, az alkotói képessége, sokat olvastam Freud munkásságai után, gyűjtögettem infókat a mentális fejlődésről és betegségekről, rengeteget olvastam a pszichedelikus drogok témakörében is.

Azóta ha becsukom a szemem, sokszor ha rákoncentrálok a formára, nagyon érdekes dolgokat látok. Pl belenézek a monitor fényébe éjjel, vagy egy villanykörtébe bámulok majd lehunyom a szemem.

Néha picit irányitanom kell a dolgot, hogy ne tűnjön el, olyanná alakuljon amilyenre gondolok. Pszichedelikus zene hatására, ha teljesen átadom magam neki ezek a formák képesek igen furcsa alakokat felvenni. Persze nem úgy mint egy LSD trip során, de hasonlóan pörgő-forgó, örvényszerű, kissé fakóbb, de változatos szinekben. Ráadásul, az asztalon könyökölve, ökölben lévő kézzel (mintha az államat támasztanám) a két mutatóujjam a szemüregembe támasztva finoman, enyhe nyomást gyakorolva a szememre rémisztően furcsa dolgok történnek. Néha fraktálok jelennek meg, de volt már hogy egész tereket láttam, vagy fekete-fehér csíkos világban lebegtem, vagy suhantam benne, zuhanás egy lyukba, közben emberei alakok és arcok (néha félelmetesek) negatív motivumai lebegnek el mellettem.

Persze csak pár másodpercig csinálom mert nem akarom szétpaszirozni a szemem, lehet nem is túl egészséges...

Megjegyzem mindezt mindenféle pszichoaktiv szer nélkül.

Ha direkt át akarom magam adni egy ilyen pszichedelikus élménynek akkor általában képes is vagyok rá, csak bámulok egy pontra és próbálom is meg nem is irányitani hogy mit lássak bele, ellazulok és azt képzelem hogy feloldódom. Ez néha ijesztő tud lenni, és gyorsan visszarántom magam. Nem kell olyan hihetetlen nagy "utazásoknak" elképzelni a dolgot, csak pár másodpercig tartó révület szerüség. De mindezt teljesen tudatosan érem el, amikor egyedül vagyok, nyugiban és eszembe jut néha akkor nekiállok.

Ez meditáció vagy sem én nem tudom de nagyon érdekes.

Ebből a szemnyomkodásból lehet-e látáskárosodás egyébként? Nem fejtek ki nagy erőt csak picit, de ha már ez is káros akkor nem játszadozom tovább vele.

Véleményetek minderről? Köszi



2012. szept. 2. 14:05
 1/7 gromo ***** válasza:
100%
HA megnyomod a szemgolyód, akkor a szem belnyomása megnő és ez a nyomásfokozódás kelt direkt ingerületet a szem ideghártyájában, ezért látsz mindenféle alakzatokat, felvillanásokat. Hogy aztán ezeket az ingerületeket te "meditatív technikával" hogyan dolgozod fel az agyad látókérgében, az már más kérdés.
2012. szept. 2. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

"Ugye mindannyiunkkal van úgy hogy ha becsukjuk a szemünket akkor pár másodpercig még az utolsónak látott tárgy negativja ott lebeg előttünk a sötétben. "

Nem a negatívját látod, hanem a komplementerét:

[link]

A szemgolyó nyomkodásával pedig felhagynék, mert a látásban fontos szerepet kap a szemgolyó geometriája is. Az üvegtestet körülvevő szövetek a nyomás hatására veszíthetnek rugalmasságukból/feszességükből.

Inkább hallgass Pink Floyd-ot.

2012. szept. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Jó lehet, amit leírtál. Én gyönyörű formákat, mintázatokat látok, szép színekben, de csak ha erős napsütésben vagyok. De ez a pszichodelikus izé nem szokott bejönni nekem, pedig szeretném. Hát a szememet kinyomni, azzl inkább nem próbálkozom.
2012. szept. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 mustafa33 ***** válasza:
Neon szines fejlődő amorf alakzatokat. teljes sötétben, csak be kell hunyni a szemed és akarni. Ne nyomkodd! Csak akarattal irányíthatod az alkzatok fejlődését és intenzitását is. Az akaratot kell fejleszteni, egyből nem megy. De ez csak mellékjelenség az akaratfejlesztő koncentrációs gyakorlatnál.
2012. szept. 6. 03:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha simán lehunyom a szemem, akkor előbb-utóbb örvénylő zöld formák jelennek meg a látóteremben. Ha nyomás éri a szememet, akkor az apró kék, zöld, sárga és piros pontokként jelenik meg. Az árnyalatok állandóak; az örvénylő zöld árnyalata is egy jól meghatározott zöld.

Kérdező, zene hatására színek, minták jelennek meg a szemed előtt? Az szinesztézia, és örülhetsz, hogy nemcsak a szemeddel láthatsz, hanem a füleddel is. Más zenéket is próbálj ki; mit látsz?

2012. okt. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Xavo válasza:
Én meg olyat olvastam/hallottam hogy az üvegtestből leszakadó kis darabkák úszkálnak a szemben, és azokat látni ilyenkor.
2012. okt. 18. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

amit csinálsz az túl gyakran veszélyes.


egyébként a sok svihák ezzel a látás machinációval, éri el a látomásait meditáció közben és azt gondolja a sok buggyant hogy ő már kint repül a mindenségben vagy épp az istennel szembesül vagy "megvilágosodott" közben nem él át mást mint saját agya alkotta víziókat.


A gondolattal elérheti az ember hogy az agy memóriájából kivetítsen bármely képet a lehunyt szemhéjra. Érdekes igaz, de semmiféle misztikusi marhaság nincs mögötte. Viszont annál veszélyesebb a gyakorlása ...!!!


MERT megtanítjuk az agyat és a lélek energiát olyan együtt működésre amellyel egy illúzió látomásokat teremt.


Na most az élet nem egy állandó boldogság sajnos, magasra szárnyalhatunk, de mélyre is zuhanhatunk akár a mindennapi életben, akár érzelmileg. Ha viszont megtanítottuk a lelket képeket előhívni kivetíteni a szemhéjra, akkor a lélek-tudat azért hogy boldogok lehessünk megismételheti akkor is ha nyitva a szem és a valóság elé vetíti oda a szemgolyó látóidegéhez és így alakul ki a skizofrén hallucináció s bizony hosszútávon maga a betegség.


szóval nem szabad elhinned kérdező hogy egyetlen meditációt végző bármivel szembesült volna-- amivel szembesült és látott az csak az agyból kivetített hallucinált kép.


Hagyd abba ezt a baromságot és főleg ne nyomkodd a szemgolyódat, meert ártasz magadnak-- hihetetlen vékony érhálózat segíti a szemgolyó anyagcseréjé" amely szétpattanhat a belső nyomás növekedéstől-- lásd erősebb fizikai munka, sok hajlongás és bevérzik a szem.


Örülj annak ha jó a látásod, és épp az elméd- nem akarj hallucináló fazonná válni

2013. aug. 5. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!