Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik anyag tudat nélkül?

Létezik anyag tudat nélkül?

Figyelt kérdés

Valójában létezik úgy anyag hogy egy lélekkel rendelkező lény, azaz egy tudat ne tudná a létezését ?


Tudjuk kvantumfizikából, hogy a részecskéknek ami az anyag legkisebb létező formája van tudata, mert pl klétréses interferencia után ha egyenként csapódik az elektron az ernyőbe akkor is hulláminterferenciát alkot, tehát tudja hova kell becsapódnia az előzőhöz képest.


Sorolhatnám a példákat ugye az EPR paradoxonra amikor a rászecskének bármilyen tulajdonsága csak a megfigyelő (azaz tudat vagyis lélekkel rendelkező lény) hatására alakúl csak ki anyagi tulajdnonság.


Lényeg az, hogy maga a materialisztikus anyag léterzik, léátezhet-e lélek azaz élőlény nélkül.


2012. szept. 4. 14:30
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
87%
Ajjajjajj! Azt hiszem valaki durván félreértelmez itt dolgokat.
2012. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
A fizika fizika!
2012. szept. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:

Megkérnék mindenkit tisztelettel, hogy némi magyarázatot is fűzzön ahhoz a válaszhoz ami egyébként nem a kérdésemre vonatkozik, mert Én is fűztem hozzá.


Aki érti a világot az el is tudja magyarázni, hajrá ! Kérlek gondolkodjatok a kérdésen.

2012. szept. 4. 14:58
 4/41 anonim ***** válasza:
35%

Hát ez egy igen jó kérdés!


Mi a hetvenes átkosban erről úgy tanultunk: szubjektív idealizmus. Nem merek állást foglalni, túl nagy falat ez nekem.


De jó a kérdés.

2012. szept. 4. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 A kérdező kommentje:

Engem nagyon foglalkoztat a kérdés, mert azt hiszemmegfejtettem az univerzum végső kérdséseit.


Tudom hogy miért vagyunk itt. Az elmélet szerint van Isten és nincs is. Létezik és nem is. Kezdetektől fogva volt, nem keletkezett és el sem múlik.


Lényeg az, hogy mi emberi lelkek mindíg leszünk örökkön örökké és mindíg szívni fogunk :(.

2012. szept. 4. 15:09
 6/41 anonim válasza:
51%

valahogy nem tudlak követni

miért lennénk itt örökké??

2012. szept. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
29%
hát, akkor tedd fel a kérdést a professzor munkatársaidnak!
2012. szept. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
89%

„Tudjuk kvantumfizikából, hogy a részecskéknek ami az anyag legkisebb létező formája van tudata, mert pl klétréses interferencia után ha egyenként csapódik az elektron az ernyőbe akkor is hulláminterferenciát alkot, tehát tudja hova kell becsapódnia az előzőhöz képest.”


Ez nettó marhaság. Nem a tudat mondja meg neki, sőt, ha tudata lenne, épp hogy nem így viselkedne, hanem hol így, hol úgy. Ahogy az emberek: ha rálépsz a lábára, akkor az egyik pofán ver, a másik meg még tőled kér elnézést. Az elengedett labda sem azért esik le (és mindig leesik és mindig ugyanúgy), mert tudata van, pont azért esik le, mert nincs neki. Az elektron sem TUDJA, hogy hova csapódjon, hanem egyszerűen a fizika vak és tudat nélküli törvényei odamozgatják, ahogy a labdát is azok viszik lefelé.


A lélek pedig az agyi működések „mellékterméke” nem egy külön létező entitás.

2012. szept. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
95%

"Tudjuk kvantumfizikából, hogy a részecskéknek ami az anyag legkisebb létező formája van tudata"


Amennyire tudom, semmi ilyet nem állít a fizika. Olyat már hallottam, hogy úgy viselkedik, mintha. De azért az nem ugyanaz. :)


Amúgy én sem értem teljesen a kérdést. kvantumfizikával indítottál, aztán eljutottunk a lélekhez.


"Lényeg az, hogy maga a materialisztikus anyag léterzik, léátezhet-e lélek azaz élőlény nélkül."


Az üstökösöket is egyszer csak felfedezték, előtte viszont nem tudtunk róla. Akkor a semmiből kerültek volna elő? Minek a hatására? A felfedezés hatására biztos nem, mert akkor melyik az ok és melyik az okozat?

2012. szept. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
92%

Marhaság, hogy az elektronnak tudata lenne csak azért, mert interferenciára képes.


Azt szokás mondani, hogy az elemi részecskék részecske és hullám-tulajdonságokkal is rendelkeznek. Ezek azonban nem mások, mint emberkéz alkotta MODELLEK. Arra szolgálnak, hogy leírhassuk velük a részecskék viselkedését BIZONYOS KÖRÜLMÉNYEK KÖZÖTT. De minden modellnek megvannak a maga korlátai. Semmi ellentmondás nincs abban, hogy egyszer az egyik, másszor a másik modell alkalmazható. És ez azért van, mert az elemi részecskék se nem részecskék (legalábbis nem abban az értelemben, ahogy a legtöbb ember, közöttük én is, biliárdgolyónak képzeli őket) se nem hullámok. Valami olyan jószágok ezek, amik az emberi képzelet számára nehezen megfogható, de attól még ők is csak a fizika törvényi szerint viselkednek, és hogy tudattal ruházzuk fel őket, annak semmi értelme.


Nem, nem tudja, hogy hova kell becsapódnia. Az ágyúgolyó tudja. Egyszerűen engedelmeskedik Newton törvényeinek, és fegyelmezetten oda esik, ahová neki kell. Az elemi részecskék nem ilyenek. Véletlenszerű, hogy hova csapódik be, ez a véletlen azonban egy jól meghatározott statisztikát követ. Végső soron ő sem csinál mást, mint hogy a fizika törvényeinek engedelmeskedik. És ehhez semmi szükség arra, hogy tudatuk legyen, vagy hogy felhívják egymást mobilon, hogy hé te oda csapódtál be, jó akkor én majd amoda fogok.

2012. szept. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!