Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik anyag tudat nélkül?

Létezik anyag tudat nélkül?

Figyelt kérdés

Valójában létezik úgy anyag hogy egy lélekkel rendelkező lény, azaz egy tudat ne tudná a létezését ?


Tudjuk kvantumfizikából, hogy a részecskéknek ami az anyag legkisebb létező formája van tudata, mert pl klétréses interferencia után ha egyenként csapódik az elektron az ernyőbe akkor is hulláminterferenciát alkot, tehát tudja hova kell becsapódnia az előzőhöz képest.


Sorolhatnám a példákat ugye az EPR paradoxonra amikor a rászecskének bármilyen tulajdonsága csak a megfigyelő (azaz tudat vagyis lélekkel rendelkező lény) hatására alakúl csak ki anyagi tulajdnonság.


Lényeg az, hogy maga a materialisztikus anyag léterzik, léátezhet-e lélek azaz élőlény nélkül.


2012. szept. 4. 14:30
1 2 3 4 5
 21/41 A kérdező kommentje:
Most lehet röhögni.
2012. szept. 5. 15:09
 22/41 anonim ***** válasza:
86%

Kedves kérdező!


Hadd áruljam, hogy én történetesen elvégeztem a fizikus szakot egy olyan egyetemen, ahol nem alternatív, hanem valódi természettudományt tanítanak.


Nem spekuláció, filozófia, és hablatyolás folyt ott lélekről meg tudatról, hanem kőkemény matematikai formalizmusokkal leírt, kísérletek tucatjaival bizonyított jelenségekről volt szó.


Amit te művelni próbálsz, az NEM tudomány. Hiába próbálják annak eladni. Legjobb esetben is filozófia, de valószínűleg annak is elég gyenge.


A modern fizika SEMMI OLYAT NEM ÁLLÍT, amit te itt összehordasz. Erről biztosíthatlak téged, és e fórum valamennyi olvasóját.


Nem, nincs kedvem röhögni. Nem röhejes vagy ugyanis, hanem szánalmas.

2012. szept. 5. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 A kérdező kommentje:

Kedves fizikusnak kiadó válaszoló !


Nekem van egy fizikus ismerősöm a családban, aki szintén elvégezte a fizikusi egyetemet ELTE-TTK-n és neki tananyagként tanították ezt, Én is tőle tudom ! El is végezte jelessel az előadást.


Valójában ezeket is le lehet írni valóban nagyon magas szintű matematikai operátorokkal Hilbert térben reprezentált ket és bra vektorokkal és nem is folytatnám, mert el vesznénk reggelig ezekben a bonyolúlt matematikai műveletekben. Az volt a célom hogy ISMERETTERJESZTŐ STÍLUSBAN ismertessem a kvantumfizika jelenlegi álláspontját.


Amit leírtam ezek tények. A mai fizika azért nem tanítja a lelket, mert nem képesek "még" kvantumfizikai terminológiával ezt magyartázni, csak eme tudati ráhatást. Ennyi itt tart még a kvantumfizika az ezotériától jelentősen lemaradva, de már kapisgálnak a fizikusok is valamit.


Kedves fizikus kollega kérlek válaszold meg kérdésmeet, sokat segítenél nekem !

2012. szept. 5. 15:37
 24/41 anonim ***** válasza:
28%

Igen, létezik.

Remélem, sokat segítettem.

2012. szept. 5. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 A kérdező kommentje:
Sokat segítenél, ha bővebben kifejtenéd. Elmondanád mi a bizonyíték rá, milyen körülmények között milyen inervaluumok között érvényes.
2012. szept. 5. 15:52
 26/41 anonim ***** válasza:
94%

Megnéztem a videót, nem gondoltam volna hogy 5 percnél többet nézek belőle, mert azt hittem hogy valami áltudományos baromság, de nem így volt.

A videó nézése előtti következtetésemet az kérdező eddigi hozzászólásai alapján gondoltam, az ilyen előfeltételezésem eddig mindig bejött, de most kivételesen tényleg egy olyan előadás volt ami tudományosan elfogadható, ellentétben a kérdező állításaival.


"Tudom hogy miért vagyunk itt. Az elmélet szerint van Isten és nincs is. Létezik és nem is. Kezdetektől fogva volt, nem keletkezett és el sem múlik."

Tiszteletben tartom , hogy te ebben hiszel az Istennel kapcsolatban, de ez hit és nem tudomány, erről szó nem volt a videóban. A tudomány nem foglal állást Isten létezésével kapcsolatban, az meg más kérdés hogy egyes tudósok hisznek e valamifajta teremtőben, örök elpusztíthatatlan felsőbbrendű lényben, Istenben vagy nevezzük bárhogy is, Einstein is hitt valamifajta teremtőben, deista volt.


A lelket is belekevered, ami egyébként egy több fajta értelemben használt szó, spirituális/vallásasos/ezoterikus értelemben valamifajta halhatatlan örökké létező eszenciája az embernek ... szellem, lélekvándorlás szavakhoz erősen kötődik. Míg tudományos értelemben nem jól körülhatárolt szó tudat, éntudat. psziché szavakkal lehet körülírni.


"Az volt a célom hogy ISMERETTERJESZTŐ STÍLUSBAN ismertessem a kvantumfizika jelenlegi álláspontját."

A videóban a fizikus bácsi ezt ügyesen tette, de amiket te állítasz azoknak a jó részét nem állítja a kvantumfizika, arra ugyan azt tudom mondani mint az első hozzászóló "gyakorivalasz2" tette.

2012. szept. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 A kérdező kommentje:

-Megnéztem a videót, nem gondoltam volna hogy 5 percnél többet nézek belőle, mert azt hittem hogy valami áltudományos baromság, de nem így volt.



Vannak benned sztereotípiák ! Csodálkozól hogy nem érted a kvantumfizikát ? Ezt NYITOTT ELMÉVEL kell tanulni. Neked még sokat is.


Tudom hogy Einstein mit hitt és amiben kötözködsz, azt nem mondtam, hogy egy az egyben ebből vontam le. Az az Én elméletem, azért kérdeztem meg a kérdést hogy tudjam, hogy létezik-e olyanformán anyag, hogy tudat ne tudjun róla. Nem válaszoltad meg.


A lelket némiképpen ezotérikus szinten említettem, de valójában a természettudományos szinten kezelt tudatként hivatkozok rá, mert ugye a tudományos pszichológiában a lélek az az emberi tudat psziché egyfajta keveréke, tehát itt sem léptem le a tudomány ösvényéről.


Jól mondta el a fizikus a dolgokat valóban, amiben kötözködsz az alaptalan. Az emberi tudat határozza meg azt hogy a világ milyen ! Mi emberek formáljuk, a mi gondolataink, az hogyan látjuk éljük meg a világot, az hogy milyen kérdéseket teszünk fel róla alakítja magát az anyagi világot is.

2012. szept. 5. 19:34
 28/41 anonim ***** válasza:
94%

Ha nem fogadsz el csak olyan típusú választ hogy "igen úgy van" csak ez hosszabban kifejtve akkor azt megtarthatjuk magunknak, itt a fizikus hozzászóló is leírta hogy "Amit te művelni próbálsz, az NEM tudomány. Hiába próbálják annak eladni. Legjobb esetben is filozófia, de valószínűleg annak is elég gyenge.". Tökéletesen igaza van.


"Valójában létezik úgy anyag hogy egy lélekkel rendelkező lény, azaz egy tudat ne tudná a létezését ? "

Mit jelent egyáltalán hogy a lélek,a tudat?


"Vannak benned sztereotípiák ! Csodálkozól hogy nem érted a kvantumfizikát ? Ezt NYITOTT ELMÉVEL kell tanulni. Neked még sokat is."

Az a lényeg hogy benned nincsenek sztereotípiák, te sok fizikusnál jobban érted a fizikát és nyitott az elméd. Nem is értem minek kérdezel itt ha ilyen okos vagy.

2012. szept. 5. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 A kérdező kommentje:

Nem mondtam, hogy nem fogadok el egy típusú választ. Éppenhogy azt mondtam, hogy érdekel, bizonyítva ! Nem tudsz értelmezni. Nem csoda hogy a kvantumfizika sem megy, de akkor nem kell beleszolni és osztani az észt.


"itt a fizikus hozzászóló is leírta hogy "


Egyik hozzászóló azt írta, hogy ő fizikus, ebből egyértelműen következik, hogy az is. Ez az igazi tudományos gondolkodás, gratulálok ! Most valóban jót kacagtam, pedig vissza szoktam fogni visszafogom magamamat, nehogy ráncosodjon a helyes kis pifikám :-).


Én azt mondom neked : Én vagyok Roger Penrose. Na, most űbereltem az anoním fizikus barátodat !


Nem vagyokolyan fizikus aki mindent tud, így mindent állít és nem vizsgálja meg a fizikát, mielőtt megnéz egy videót már tudja hogy úgyis hamis. Ezért kérdezek tőletek.


Valóban fizikus ismerősöm van, tőle tudok mindent.

2012. szept. 5. 21:35
 30/41 anonim ***** válasza:
Fizikus vagyok, szilárdtest fizikus.
2012. szept. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!