Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Melyik gáztól lesz mély a...

Melyik gáztól lesz mély a hangod, ha beszívod?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy a héliumtól magas hangunk lesz, de mivel ennek a gáznak kisebb a sűrűsége a levegőénél, ezért kiszáll a tüdőnkből, és a hangunk visszaáll. Viszont van egy gáz, aminek nagyobb a sűrűsége a levegőénél, így ahhoz, hogy kijöjjön belőled, fejre kell állnod. Ez a gáz méllyé teszi a hangod. Ennek a gáznak mi a neve? Mi a képlete?

2012. szept. 27. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
18%
Szén-dioxid. De csak óvatosan, nagyobb mértékben veszélyes lehet.
2012. szept. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Kén-hexafluorid, összegképlete SF6

[link]

2012. szept. 27. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2/3 # válaszolónak nagyon szépen köszönöm, erre gondoltam, ment a zöld gomb! :)
2012. szept. 27. 23:01
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Ne ábrándozz, ez, még ha van is hatása, nagyon időleges. Közben bármilyen mellékhatása lehet, amely nem is feltétlenül azonnali.

Nyugodj bele, hogy a hang mélysége a hangszálaidtól és a torkod berendezkedésétől függ, mással nem állítható át.

2012. szept. 28. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
én a bármilyen mellékhatástól eltekintenék, csak keveset szívj be, hiszen a tüdőnek (pontosabban az egész szervezetnek) oxigénre van szüksége, tehát ha sokat szívsz be max. elájulsz
2012. szept. 28. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
előző vagyok: volt is egy ilyen kísérlet a csodák palotájában ott is a csávó sokat szívott be és le kellett ülnie, hiszen különben elájult volna, ha nem jut levegőhöz, tehát azért óvatosan!
2012. szept. 28. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
kén-hexafluoridot normal lekoron es csak keves mertekbe
2012. szept. 30. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem ábrándozok, nem én akartam beszívni, hanem egy videónak ez volt a címe, és nem tudtam, hogy melyik gáz volt az! És amúgy meg nem kell beszólni, én teljesen a hangszálaimra bízom ezeket! Azt sem tudod, mire kell, de azért belém kötsz!
2012. okt. 17. 21:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!