Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért nem roppan össze?

Miért nem roppan össze?

Figyelt kérdés
Szóval a levegő nyomása 100kPascal. Mikor elvégzem ammóniával a szökőkútkísérletet, a lombikban lecsökken a nyomás, és felmegy a víz... De ha lecsökkent a nyomás, miért nem roppan össze a lombik? És az ember miért nem roppan össze? Szóval ha egy üvegben lecsökkentem a nyomást(mondjuk szivattyúval légüres teret csinálok és bezárom az üveget, miért nem roppan össze?
2012. szept. 28. 16:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Miért roppanna össze? Itt mindössze 1 bar nyomáskülönbségről van szó, ha tényleg maximálisan kiszívod a levegőt. Az olyan, mintha egy levegővel teli lezárt lombikot 10 méter mélyre lenyomnál a víz alá. Ennyit egy ilyen szerkezet elvisel.
2012. szept. 28. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Úgy értem, hogy 100kPa a nyomás, az ugyebár nagyon nagy... Az miért nem nyom össze?
2012. szept. 28. 16:42
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a 100k Pa az nem nagy.


Azért tűnhet számodra nagynak, mert a Pa egy elég kis egység.


Pa=N/m^2 vagyis 1 Pa az, amikor 1 m^2-es területre rászórunk 10 dekányi anyagot. Lehet érezni, hogy azért ez nem nagy durranás :)

2012. szept. 28. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ezen kívül az üveglombik az alakja és az anyaga miatt elég nagy befelé irányuló nyomást elvisel. Ha ugyanez kifelé nyomná, akkor hamarabb szétrobbanna.
2012. szept. 28. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mondom, tíz méterre simán le lehet merülni a tengerben. A gyöngyhalászok mélyebbre is lemennek. Az pont annyi túlnyomás.
2012. szept. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!