Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a velemenyetek a foldonkivu...

Mi a velemenyetek a foldonkivuliekrol? Szerintetek letezik egy masik olyan univerzum, amelyen van elet. Ok tudnak rolunk. Es ez a dolog osszefuggesbe hozhato e Istennel?

Figyelt kérdés
2009. aug. 15. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Itt sok érdekes feltevést és magyarázatot olvashatsz: [link]
2009. aug. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%

Ilyet csak így ne jelents ki: "Szerintetek letezik egy masik olyan univerzum, amelyen van elet." Hagyd meg ezt a döntést a válaszolóknak :) Ha pedig kérdés akart lenni, akkor rossz írásjel került a végére!


Nem egy másik univerzum van, hanem az univerzum méretét összevetve matematikai valószínűség-számításokkal, még kb. 10.000.000 másik olyan bolygó van a világegyetemben, ahol élet lehetséges.


Azonban a kérdésed második része, hogy ők tudnak rólunk cseppet sem egzakt. Semmi bizonyíték nincs rá, hogy tudnak rólunk. Lehet, hogy sokkal fejletlenebb, más realitásban élő, lehet nem is emberi, nem is gondolkodó lényekről van szó. De az is lehet, hogy sokkal fejlettebbek, és ha akarnának, valószínűleg tudnának rólunk. De kötve hiszem, hogy az univerzumban mi lennénk a legérdekesebbek... Szerintem ha képességük van tudni "ilyen távlatokban", akkor biztos, hogy valami egész más érdekli őket, a Föld nevű bolygót pedig messziről "le sem sz..rják."

2009. aug. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
61%

Teljes mértékben egyetértek az előttem szólóval, csak ki szeretném egészíteni és megerősíteni: a matematikai valószínűség alapján egyszerűen önteltség lenne azt mondanunk, hogy egyedül vagyunk az univerzumban.

Istenről meg annyit, hogy amikor megalakult a vallás, a kor miatt szüksége volt az embereknek egy olyas valakinek a létezésében való hitre, aki megóvja őket a bajoktól. Persze mindenki maga dönti el, hogy miben hisz, vagy egy képzeletbeli lényben, aki felülről óvja az embereket (megjegyzem, valamit mindig elszúr, mert vhogy ez nem akar neki összejönni, akármennyien is tiszteljék és higgyenek benne) vagy pedig az evolúcióban, ami ténylegesen megmagyarázza az élővilág kialakulását, fejlődését.

2009. aug. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. Igen kerdes akart lenni, csak elirtam. Az utolsonak csak annyit, h azon sosem gondolkodott, h az evolucio es a teremto osszefuggesben lehet. Mert ok az evolucioelmelet, meg osrobbanas. de mindezeknek kellett legyen egy kivalto oka is. A bibliaban emlitett 7nap, lehet egy szimbolikus periodus. A napok foldtortenet alakulasi korszakokat is jelenthetnek, csak igy volt leirva, hogy az akkori ember is megerthesse, elkepzelhesse. Varom a velemenyeket.
2009. aug. 15. 22:29
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

A bibliában leírt dolgoknak köze sincs a valósághoz. A bibliában semmit sem írnak a galaxisokról, a csillagokról, csak a mi földünk létezik és ez minden központja, és ez azért van, mert az akkori emberek így hitték, mert a bibliát is csak emberek írták.

Arról, meg hogy mi volt minden előtt, sokáig lehetne vitatkozni, mert senki sem tudja, én sem, te sem. Az is lehetséges, hogy egy mátrix szerű világban élünk, és akit sokan istennek hisznek, "csupán" egy felsőbbrendű civilizáció.

2009. aug. 15. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%
Nem hiszem, hogy egyedül lennénk egy ekkora univerzumban, de azt sem, hogy mi legyünk a legnagyobb gondjuk.
2009. aug. 15. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
a biblia ir a galaxisokrol meg a teremtesben: Isten megteremtette az egitesteket. na de nem azt mondom, h a biblia a tudomany mai allasaval tekintve szorol szora ertelmezheto, csupan erdemes elolvasni, hisz vannak benne olyan jelenetek, amelyek tobbek kozott olyan angyali jelenest irnak le, amelyet egy ufo latogatasanak is be lehet tudni. Nem kell a bibliat teljesen megvetni.
2009. aug. 15. 23:29
 8/14 anonim ***** válasza:
63%
Én biztosra veszem,hogy több ezer más értelmes,gondolkodó,sőt,még sokkal fejlettebb faj létezik,akikről mi egyáltalán nem tudunk..Vagy mégis???Mert ugye ne felejtsük el,hogy van pl egy 51-es körzet,ahol ugye csak katonai dolgok vannak..hivatalosan!!De az egyszerű hétköznapi ember már van annyira "okos",hogy ne lehessen mindennel megetetni...Pontosat persze csak kevesen tudnak..De az biztos,hogy van másutt is értelmes élet!
2009. aug. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Léteznek,

olvasd el az Aranybolygó üzenetei című könyvet.

2009. aug. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

én biztos vagyok benne, csak az emberek túl naivok, azt hiszik, hogy csak ők vannnak(általánosítottam)

persze én is ember vagyok, de a többi emberre értem:)

2009. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!