Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Létezik bizonyított ok a...

Létezik bizonyított ok a gravitáció meglétére, vagy az a mai napi nézet szerint is csak "a tömeggel rendelkező testek egy tulajdonsága"?

Figyelt kérdés
Bio órára a nagy házi, esszé a köv. címmel: "Evolúció v. teremtés?" Erről nem szeretnék vitákat itt, arra ott a valláskritika rész, de ez az esszé akkor volna korrekt, ha mindkét fél érveit megvizsgálnám. A teremtés mellett elsősorban az szól, hogy rengeteg jelenséget nem tudunk magyarázni. Arra volnék kíváncsi, a gravitáció is ezek közé tartozik-e. A mágnesességgel is hasonló a helyzet, tudomásom szerint az is csak egyszerűen jellemzi a Fe-t, Ni-t és Co-t. Kérlek, javítsatok ki, ha ez nem így van.

2012. dec. 30. 09:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Engem azért érdekelne, hogy ez pontosan melyik iskolában van és, hogy miért. Senki sem gondolhatja komolyan, hogy fiatalok többségének ebből bármi pozitív haszonra szert tehet, mivel az evolúciót pártoló anyagok megértése nem feltétlenül egyszerű, nincs is belőle sok, megfelelő minőségű a neten, ellenben evolúció tagadásba bárki belekezdhet, a 8 általános iskolás fajankótól a teológusokon át.
2012. dec. 30. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%

10 A zavaros és hülyeséget gondolom magadra értetted.


Önmagában tér nem létezik csak a te fejedben.

Azt is mondtam hogy az anyag görbült téridőt kelt ,pontosan egy gömböt, ezzel találkozhatsz is a természetben .

Euklideszi geometria meg nem valós geometria ,minthogy síkok és egyenesek nem léteznek a valóságban, ezért nem lehet Eu papírra torzítás nélkül térképet készíteni a földről.

Egy távolság vagy kiterjedés is csak attól függ hogy honnan méred és hogy mozogsz.

2012. dec. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:
Az egyenes nem a gravitáció miatt nem valósul meg, de létezhet igaz egyenes, ha eltudnánk rúgazkodni a földtől. A föld ívének inverze kellene, hogy a kettő közti adat legyen a tökéletes egyenes. Az meg viszont számunkra nem lesz egyenes vagyis nem annak látnánk.
2012. dec. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

11.

Nem értem pontosan, miért tartod baromságnak ezt házi, én fontosnak vélem megismerni mindkét fél érveit. Romániában élek, így kétlem, hogy tudnád, melyik iskoláról van szó.

A vita ezen részét itt lezárom, de ez a téridős izé érdekesen hangzik.

2012. dec. 31. 13:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!