Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha egy zsákban 3-szor annyi...

Ha egy zsákban 3-szor annyi kék golyó van, mint piros és 4-et húzunk ki ezek közül, akkor mennyi az esélye, hogy 0,1,2,3,4piros lesz?

Figyelt kérdés

Érdekelne a levezetés.

Én úgy próbáltam, hogy pl

0pirosra: 0,25^0*0,75^4

1pirosra: 0,25^1*0,75^3

...

.

.

így. De az az érzésem, hogy ez talán nem jó, nem tudom...



2013. jan. 2. 20:42
 1/3 Shai-Hulud ***** válasza:

És hány golyó is van összesen???

Mert nem mindegy, hogy 6 kék és 2 piros, vagy 6000 kék és 2000 piros. Ha 4-et húzunk, akkor az első esetben biztosan lesz köztük kék, a másodikban már korántsem...

2013. jan. 2. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Jól érzed, a te számolásod tuti, hogy nem jó.


Az 5 szám összegének 1-re kell kijönnie (mert biztos, hogy az 5 esemény közül az egyik bekövetkezik), ahogy te számolsz úgy nem jön ki.


Nekem is az az érzésem, hogy kevés az infó a megoldáshoz.

2013. jan. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Ha a golyók száma tart a végtelenhez, akkor annak az esélye, hogy k db pirosat húzunk:


(4 alatt a k )*0,25^k*0,75^(4-k)


Azért kell a (4 alatt a k) -s tag, mert ezzel vesszük figyelembe, hogy hányadiknak húztuk a pirosakat.


Ha a golyók száma kicsi, akkor

legyen x piros és 3x kék


k piros golyó húzásának az esélye:


(x alatt a k)*(3x alatt a 4-k) / (4x alatt a 4)


Ez határértékben épp a fenti.

2013. jan. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!