Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van a férfiaknak genetik...

Miért van a férfiaknak genetikailag több testszőrzete mint a nőknek, evolúciós szempontból mi a haszna?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy a tesztoszteron hormon miatt, de miért kell nekik alapból több szőr?
2013. jan. 18. 12:08
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen világos. Te lefeküdnél egy olyan nővel, aki csupa szőr?
2013. jan. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Ha egész életedben kizárólag csupaszőr nőket láttál volna, akkor neked sem lenne semmi kivetnivalód a szőrös nők ellen ;) Sőt, minden bizonnyal épp hogy a csupasz nőket tartanád visszatetszőnek. Az lenne a szokatlan, az átlagtól és a normálistól eltérő. Valószínűleg betegnek, hiányosnak tartanád, ezért nem is tetszene.
2013. jan. 18. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
6%

A tesztoszteron rengeteg dolgot hoz magával.

Először is: bár férfihormon, de nőknél is termelődik, és ugyanúgy szőrösödést okoz. Többek között.

De kerestem erről egy cikkrészletet:

"Az erősebb nem esetében az elsődleges és másodlagos nemi jelleg kialakulásáért felel, és minél több termelődik belőle, annál dominánsabbak a férfias jellemvonások. Hatására fokozódik a nemi vágy és az agresszió, erősödik az önbizalom, a koncentrációs képesség, a tettrekészség, a karrierizmus iránti vágy és a vezetői képesség. "

Ez alapján nyilvánvaló, hogy a több tesztoszteronnal rendelkező férfi lett a domináns a kevesebbel rendelkezővel szemben, így több nőt termékenyített meg. A jégkorszak idején mondjuk a törzs nőinek 90 %-át a csapat vezetője dugta meg, aki feltehetően az egyik legtöbb tesztoszteronnal rendelkező, ergo - mintegy mellékesen - az egyik legszőrösebb férfi volt a csapatban. Tehát ez a tulajdonság öröklődött.

A nőknek ebbe nem sok beleszólásuk volt, persze, nekik is feltehetően a férfias férfiak tetszettek jobban, akik ráadásul húst tudtak nekik szerezni a többi, alacsonyabb rangú férfivel szemben.

2013. jan. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Azért szőrösebb a férfi, mert a majom-őskorból még nem fejlődött annyira ki, mint a nők. :D


csak vicceltem ám :D de azért elgondolkodtató...

2013. márc. 9. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!