Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ti, hogy csinálnátok repülő...

Ti, hogy csinálnátok repülő csészealjat?

Figyelt kérdés
Hogyan csinálnátok egy repülő csészealjat?Antigravitációval?Mágnes taszítással?Propellerrel? Tudnátok ötletet adni mert szeretnék egyet csinálni/feltalálni de nem tudom, hogy kezdjek neki.Ja és olyanra gondoltam ami tud rendesen lebegni és szabadon repülni! Akit még érdekel a téma az nézzen után ennek ALAPOSAN! : HAUNEBU

2013. jan. 25. 15:02
 1/6 anonim ***** válasza:
69%

Nem akarom a kedved elvenni, de a fő gond nem a konstrukció, hanem az alkatrészek méretezésében rejlik. Az alkatrészei iszonyatos terhelésnek vannak kitéve szilárdságtani szempontból és kopás, berágódás miatt is, a dinamikus terhelésből adódó fáradásról nem is beszélve.

A biztonságos kész konstrukció komplex mérnöki munka, rengeteg idő, tudás és pénz kell hozzá. Ha mindhárommal tele vagy, akkor is kockázatos vállalkozás belevágni.

Az első csészealjak ufó technológián alapúltak, szerintem indulásnak az jóval reálisabb projekt.

Mindenesetre sokkal olcsóbban kijönnél és még nagy eséllyel túl is élnéd, ha vennél egy "szereld magad" motoros sárkányt. Azzal is meglenne a saját kézzel összerakott repülő öröme, mellesleg klasszisokkal repképesebb szerkezet. :)

2013. jan. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ és egyetértek veled de egyenlőre kell egy tervrajz aztán majd bekopogtatok a Luftwaffe-hez! :)

De most komolyan mondtam

2013. jan. 25. 15:17
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Államilag finanszírozott tudósok és mérnökök egész sora dolgozott ilyen repülő tárgyakon a '60-as évek óta szerte a világban (főleg az USA-ban, ahol még pénzt is szántak ilyenre). Ennek ellenére még mindig nincs egyetlen egy sem készen működőképesen, így valószínűleg nem sikerült még ilyet alkotnia senkinek.


Ha komoly tudós vagy mérnök lennél, akkor valószínűleg nem itt próbálnál ötletet gyűjteni egy ilyen ufó megalkotásához. Innen, valamint a szóhasználatodból, fogalomzavaraidból gondolom, hogy nem vagy se tudós, se mérnök. Ezek fényében miből gondolod, hogy ami hozzáértők tömkelegének sem sikerült jelentős háttértámogatással 50 év alatt, az ripsz-ropsz sikerülne egy hozzá nem értőnek?


Jó dolog, hogy ilyen tudományos dolgokon gondolkodsz, de véleményem szerint tehetnéd valamiféle értelmesebb irányvonalban is, amiben még akár sikereket is elérhetnél.

2013. jan. 25. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 mustafa33 ***** válasza:
83%
Sehogy, írok a fater tesójának az Alfa centaurira oszt kűd egyet.
2013. jan. 26. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

?Antigravitációval?


Az Antigravitáció nagyon veszélyes!

Én nem kisérleteznék vele helyedben.

Ha egy zárlat, vagy valami meghibásodás miatt bekapcsolva marad, akkor HAUNEBU kirepül a csillagközi térbe.

Soha meg nem találod.

2013. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) Igen egy részben igazatok van már aki jót írt és nem valami hülyeséget, de a csészealjjal kapcsolatban nem lennék olyan biztos!Az igaz, hogy olyan nem létezik amit katonailag fellehet használni ( legalábbis nem tudunk róla, aztán ki tudja, hogy az 51-es körzeteben mi van! :D ) de a nácik elvileg tényleg találtak fel csészealjat.... http://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomanyo..
2013. jan. 26. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!