Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hipermangánnal ( kálium-perman...

Hipermangánnal ( kálium-permanganáttal ) kísérleteztem . Véletlenül vizes kézzel nyúltam a kristályhoz és a kezemen szétfolyt. Mivel tudnám leszedni ( mi oldja fel)?

Figyelt kérdés
Csak a kérdésre válaszoljatok és ne olyat ,hogy hogy lehetek ilyen hülye stb.

2013. márc. 7. 14:43
1 2
 1/12 Dubi ***** válasza:
Gondolom már leporoltad a kezed, mosás vízzel és szappannal. Jó lenne, ha egy zárt edénybe kerülne a lemosott cucc, és egy kémiatanárt kérdezz meg, hogyan lehetne ártalmatlanítani, ugyanis a környezet élővilágára rendkívül veszélyes anyagról van szó!
2013. márc. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

A hipermangán egyáltalán nem veszélyes környezetre, főleg nem olyan mennyiségben, amennyi egy kézre tapadhat.


Legkönnyebben redukálószerekkel lehet eltávolítani, például kénessavval, de nem hiszem, hogy azt be tudod szerezni (bár előállítani elég könnyű, ha van kéned). Vagy próbáld meg esetleg szőlőcukor oldattal.

2013. márc. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Dubi ***** válasza:

A kénsavat nem könnyű előállítani... De persze, öntsön csak savat a kezére.


Nézz utána, mennyire veszélyes a hipermangán a környezetre.

2013. márc. 7. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én kénESsavat írtam (H2SO3), nem kénsavat (H2SO4). Az előállítása elég egyszerű: egy kis darab ként el kell égetni egy nagyobb üvegben, majd ebbe kis vizet tölteni és jól összerázni:


SO2+H20 = H2SO3


Ez egy elég jól redukáló oldat, a hipermangánt gyakorlatilag egy pillanat alatt elszínteleníti.


Elhiszem, hogy a hipermangán nagy mennyiségben nem használ a környezetnek, de pár gramm semmit sem árt, nem véletlenül szokás a fürdővízbe szórni fertőtlenítőként. Onnan is egyből a csatornába megy.


Már csak azért sem árthat a környezetnek túlzottan, mert erős oxidálószer, így elég hamar lebomlik, még mielőtt bárkinek ártana.

2013. márc. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Dubi ***** válasza:
Bocs, a kénessavat én olvastam félre.
2013. márc. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Most pedig én kérem, hogy vélaszolj! Hol tudtál venni hipermangánt? Régota keresek, de nem kaptam.
2013. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat ! 6-os kémiabolond vagyok és beszereztem a cuccokat a rokonoktól . Pl nénikém kémcsövet adott van olyan rokonom aki tanár és az iskolából hozta nekem a hipermangánt ....
2013. márc. 7. 17:49
 8/12 anonim ***** válasza:
hát amikor a kezedre ment akkor is a sima viz oldotta rá probáld meg bő vizzel vagy alkohollal!
2013. márc. 7. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tom Benko ***** válasza:
Én tömény sósavval szoktam lemosni.
2013. márc. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Igazából elég hamar átalakul mangán-dioxiddá, ezért lesz barna minden, amit megfog, és azt már nem oldja a víz.
2013. márc. 7. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!