Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A Kálium-nitritet (KNO2)...

A Kálium-nitritet (KNO2) mivel lehet Kálium-nitráttá (KNO3) oxidálni?

Figyelt kérdés
A húsboltban csak KNO2-t kaptam és KNO3-ra lenne sükségem,mert olyat máshol nem kapok.

2013. jan. 11. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Akkor nézzél szét jobban, mert lehet kapni.
2013. jan. 11. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Az amit a húsboltban kaphattál, az nitrites pácsó (pác-só). A sonkát pácolják vele. A pácsó nem azonos a kálium nitrittel, csak van benne az is!

A kálium nitrát például a patikában kapható.

2013. jan. 11. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
2 város összes patikáját megnéztem és nincsen sehol.Beírtam google-be amit a húsboltban kaptam:nitrites pácsó-E249 aztán kijött hogy kálium-nitrit.Beírtam wikipédiába és kijött a képlete-KNO2-vagyis oxidációval KNO3-t lehet csinálni belőle ami kéne nekem.És feltettem a nagy kérdést:"A Kálium-nitritet (KNO2) mivel lehet Kálium-nitráttá (KNO3) oxidálni?"-értitek?
2013. jan. 11. 14:40
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne a netről akarj megtanulni füstbombát/robbanóanyagot készíteni.

Egy rossz recept, és nagyon rossz napod lesz...


Ha ennyire nem megy a kémia, inkább menj el vegyésznek, tanulj komolyan kémiát, és majd rájössz, hogy nem éri meg ilyenekkel otthon szórakozni.

2013. jan. 11. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Mezőgazd. boltban biztos tudsz venni. Az meg mindenhol van:) Krista K, Krista K+ néven keresd. Eléggé tiszta KNO3. És 2 kiló 1600 forintba van ha jól emlékszem.
2013. jan. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
az utóbbi kérdést értettem meg a legjobban,de én Szolnokon élek és már az összes gazdaboltot megtaláltam a neten (aranyoldalak.hu) és felhívtam mindet,de nem árul senki,se pácsó,se salétromsó,se kálium-nitrát néven
2013. jan. 14. 19:43
 7/8 anonim válasza:

5. vagyok innen esetleg tudsz rendelni.

[link]


Ez 2kg-s de árulnak 25-öst is.

2013. jan. 14. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
A fémeket lehet oxidálni. A kno3 az egy oxidálószer ami ha lebomlik oxigén keletkezi ami táplálja az égést. kno2-ből max nitrálással kaphatsz kno3-at!
2013. máj. 22. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!