Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki segit? 1) igazol, hogy...

Valaki segit? 1) igazol, hogy : 1/x + 1/y € (4/5,6/5) 2) Ha x^3 + 3x^2 + 2x = (x+a) (x+b) (x+c), barmely x€R eseten, akkor igazoljatok, hogy a+b+c termeszetes szam! Vizsgas feladat teljes megoldast kernenk nagyon surgos!

Figyelt kérdés
Kerlek teljes megoldast nagyon megkoszonom...

2013. ápr. 10. 14:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Lehet hogy utálod a matekot de ezt a zagyvalékot nem lehet megérteni. Mi köze az 1)-nek és a 2)-nek egymáshoz? Az 1-ben egyszer előfordul egy y, amit máshol még egyszer nem látunk...
2013. ápr. 11. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az 1)-esről valamit mondjál még, mi a csuda az x és y?


A 2)-es, írd fel hogy a jobb oldal micsoda ha beszorzod, x^3 + (a+b+c)x^2+(ab+bc+ac)x+abc ha jól látom. Hát ugye két polinom csak akkor lehet minden x-ben egyenlő ha minden tagjuk ugyanaz, szóval (a+b+c) az éppen 3, ez igazán egyszerű...

2013. ápr. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
segitsen mar valaki :(( kerem... ennel erthetobben nem tudom leirni
2013. ápr. 13. 12:10
 4/4 anonim ***** válasza:

Patt. Én sem tudom érthetőbben leírni.


Az első így értelmetlen, hiszen ha például x és y is 0.5 akkor 1/x+1/y az éppen kettő... valami megszorítás kéne rájuk hogy bizonyítani lehessen valamit.

2013. ápr. 13. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!