Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Valaki aki otthon van a 9....

Valaki aki otthon van a 9. osztályos fizikában, azon belül a munkavégzésben? Csak egy feladat lenne.

Figyelt kérdés
A földön öt tégla hever. Minden tégla 10cm vastag és 4kg tömegű. Mekkora munkát kell végezni az öt tégla egymásra rakásához?

2013. ápr. 11. 19:35
 1/4 anonim ***** válasza:

Tök egyszerűűű.


Csak 4 téglával kell foglalkozni, mert az 5-ikre rakjuk a többit.


A képlet, amit itt használni kell:


W=F*s


Az első téglánál: s1=10cm

a másodiknál: s2=20cm


stb.


Így végül kiadódik:


W=F*(s1+s2+s3+s4)


Ahol F=m*g


Folytassam, v innen már menni fog?

2013. ápr. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Menni fog,köszönöm! :)
2013. ápr. 11. 21:03
 3/4 zupo0110 válasza:

azért kerestem rá erre mert ez a feladat van nekem most házinak és szó szerint megoldhatatlan ugyanis az előző válaszadó válasza csak akkor jó hogyha a tégláknak nincs magasságuk különben föfelé emeléshez is kell munkát végezni de ha nincs magasságuk akkor csak sik ban léteznek és ezért 4kg os tömegük sem lehet.

+ nincs megadva a magasságuk ezért ha azt is 10 cm nek veszem akkor kevesebb munka ha nem föl aztán balra/jobra mozgatom hanem 45fok os szögben emelem..

és azt az utat pitagorasszal kiszámolom xD..

ja és az sincs megmondva csak feltételezni lehet hogy ezek a téglák között nincs hely... de ha nincs hely akkor még surlódnak is egymással.

2018. márc. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 zupo0110 válasza:
nagyon felhuztam magam ezen a feladaton és nemtom mit irjak a háziba amugy valószinüleg azt várják el amit az 1. válaszadó írt
2018. márc. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!