Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a különbség ha grafit vagy...

Mi a különbség ha grafit vagy platinaelektródok között elelektrizálunk kénsavat?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 16:12
 1/5 Silber ***** válasza:
A grafitot előszeretettel támadják meg a keletkező anyagok, és egy idő múlva "elfogy". A platinára pedig mintegy inertfémként szoktak tekinteni, amit a gyarkolatban "nem esz meg semmi".
2013. ápr. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Értem. És mikor számolási feladatban egyenletet kell felírni (katód, anód), akkor mi a különbség közte? Az egyikben a hidrogénnel a másikban a vízzel írom fel a katódreakciót? Válaszodat előre is köszönöm.
2013. ápr. 15. 14:54
 3/5 Silber ***** válasza:
Ehhez konkrét példa kéne...
2013. ápr. 15. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na akkor kezdem a legelején. Sajnos ezt az egész elektrolízis témát nem értem. Van amikor vizes oldatot, van amikor olvadékot elektrolizálunk. Van amikor leválik pl a Na van amikor helyette gáz fejlődik... Esetleg el tudnád magyarázni h ez mitől függ, mik a kivételek. Mikor mi a katód, Hg vagy grafit .. ?
2013. ápr. 20. 23:01
 5/5 anonim ***** válasza:

A fenti kérdésedet már megválaszoltam( már a Higany stb katódot)


A kénsav grafitos elektrolízise során vízbontás történik, tehát az oldat egyre töményebb lesz. A tömény kénsav oldja a grafitot( révén szénről van szó), és közben elfogy a grafielektróda. Ez tény, korábban csináltam egy egyszerű kísérletet ennek bizonyítására: réz-gálic oldatot kezdtem el két elem szénelektród között elektrolizálni. Először megvártam míg teljesen szintelen nem lett az oldat. Majd folytattam a katód azaz a negatív pólus majdnem teljesen elfogyott.

mivel otthon csináltam így nyilván nem volt platinám, de az legalább nem fogy el.

A fogyás egyenlete a következő:

C+2H2SO4=CO2+2SO2+2H2O


Ennyi a különbség.

2013. ápr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!