Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy villamos/gépészmérnöknek...

Egy villamos/gépészmérnöknek kell értenie a kémiához?

Figyelt kérdés
Tanulnak egyáltalán kémiai ismereteket az egyetemen?

2013. ápr. 24. 19:56
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Kémia helyett fizikát tanulnak.
2013. ápr. 24. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
huh akkor megnyugodtam, mert teljesen hülye vagyok a kémiához
2013. ápr. 24. 19:58
 3/11 anonim ***** válasza:
Attól függ milyen villamos/gépészmérnökről van szó. Egy vegyipari gépésznél, ha nem is annyira, mint egy anyagmérnöknek, de azért nem árt, ha konyít hozzá.
2013. ápr. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim válasza:
Minimális szinten kell. Vannak dolgok amiket nélküle nem fogsz tudni megoldani.
2013. ápr. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
9.es vagyok még utoljára jövőre tanulunk kémiát, ugye annyira azért nem kell, hogy faktoljak belőle? (semmilyen kémiához közeli szakot nem szeretnék végezni)
2013. ápr. 24. 20:10
 6/11 anonim ***** válasza:
Nyilván nem kell annyira értenie hozzá mint egy vegyésznek de mindkét szakon tanítanak kémiát a "műszaki kémia" nevű tantárgy keretében.
2013. ápr. 24. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

én is utáltam világ életemben a kémiát és mivel közg. szakközépbe jártam nem is tanultuk kb semmilyen szinten. egy félév kémia van általában gépészen (műszaki kémia), de minden el fognak mondani, ami a tanulmányaidhoz szükséges. Ha tanulsz, akkor nem vészes abszolút, szóval nem kell emiatt aggódni.


Villamosmérnökin nem tudom, hogy tanulnak-e kémiát, de ott biztos, hogy nem vészes, még annyira sem mint gépészen, ha tanulnak

2013. ápr. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

BME-VIK-en vagyok, villamosmérnöki Bsc-n.

Kettes-négyes között ingáztam középsuliban kémiából és rühelltem-nem is kell szerencsére.

Egy félév van, Anyagtudomány néven fut. Nem jártunk be előadásra, volt talán öt laborunk, netről letöltött meg egymásról másolt jegyzőkönyveket adtunk be (ez mondjuk laborvez függő, szobatársam laborvezetője nagyon szigorú volt, legkisebb egyezésre visszadobta-ergó neki jobban kellett átfogalmaznia :-D ).

Egy ZH van belőle, ilyen X-elgetős, azt két feles után megírtam majdnem négyesre, lehetetlen megtanulni, mert két-háromszáz oldalnyi tömény definíciót és egyéb f*szságokat kérdeznek benne, cserébe van benne épp annyi mentőkérdés, hogy józan paraszti ésszel, minimális alapműveltséggel átcsusszanj. (Pl. Hányban fedezték fel az elektront?, a válaszlehetőségek közül 3 égbekiáltó f*szság, ilyen középkori meg ókori dátumok, a negyedik meg hihető.)

A vizsga dettó, van egy tippmix jellegű beugró, aztán reménykedj, hogy jófej vizsgáztatóhoz küldenek, ha át akar engedni a leghülyébb emberből is kihúzza a kettest, ha meg akar vágni, úgyis olyanokat kérdez, amiket a hiperszuper stréberek sem tudnak.

Én egyszer elolvastam az ajánlott könyvet becsületesen, ez egy hármasra volt elég, egy nálam jóval hülyébb gyereket négyessel kizavartak tíz perc után, egy csaj meg (ismerem elég jól) sírva jött ki egy óra után, vagy hatszor átnyálazta a könyvet, bejárt rendesen, de addig b*sztatta a vizsgáztató, amíg meg nem buktatta.

Szóval elég sztochasztikus a számonkérés :-D


Maga a tárgy az kicsit kémia, kicsit fizika, leginkább semmi. Tanulsz egy rakás marhaságot, amire semmi szükséged villamosmérnökként, a vasötvözéssel, acélötvözéssel b*sztuk el a félév 60%-át, így lehűtjük, úgy lehűtjük, eutoktoid, eutektium, bainites ötvözet, martenzites ötvözet, mindenféle marhaság, rengeteget b*szakodtunk a kristályszerkezetekkel, meg azok hibáival (FKK, TKK kristályrácsok, intersztíciós atom, mittudomén). Úgy-ahogy megtanultam őket vizsga előtt, aztán el is felejtettem őket másnapra. Félév vége felé belenéztünk ilyen érdekesebb dolgokba, mágnesesség, szigetelés, vezetés, szupravezetők, bár a meg inkább fizika, semmint kémia.

Maga a tárgy is mesélős, talán két-három képlet volt, azokat se hazsnáltuk SOHA (szószerint SOHA), csak a hülye definícióik tömkelege, amit be kellett (volna) vágni.

De az egyik haveromat például úgy buktatták meg, hogy azt kérdezték tőle, hogy hol vannak az országban atomreaktorok, Pakson kívül. Egy marhaság az egész, de legalább négy kredit olcsón :-P


Inkább a matekra, meg a fizikára hasalj rá NAGYON, esetleg állj neki programozni, ha villanyra akarsz jönni.

2013. ápr. 25. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ilyen anyagismeret, mint amit az előző leírt, gépész szakon is van (alapvetően BME-GPK-ról beszélek, de biztos máshol is) egy félév, jó kemény tárgy, nagyjából azok vannak, amiket az előző leírt, aztán egy félév fémek technológiája, ami ugyanez mélyebben, de csak fémekkel, meg van egy félév polimer, ami szintén, csak polimerekkel. Utána meg anyag szakirányosoknak nyilván sok hasonló.

Kémia meg egy félév műszaki kémia van, ott igazából a laborok a fontosak, azokon kell jegyzőkönyvet készíteni. Ilyen témák, hogy: kenőolajak viszkozitása, gépzsírok penetrációs értéke; tüzeléstechnika, füstgázelemzés; víztechnológia-víztisztítás; elektrokémia, elektrolízis, korrózióvédelem. Hülye voltam én is kémiából középsuliban, meg nem is érdekelt, itt nem volt vele különösebb probléma.

2013. ápr. 26. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! de egy villamosmérnöknek nem kell a mindennapi munkájához ugye?
2013. ápr. 27. 11:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!