Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van tényszerű bizonyíték a...

Van tényszerű bizonyíték a gömbvillámok létezésére?

Figyelt kérdés
Felvétel, vagy akármi? Vagy csak szemtanúk beszámolója? Mert az nem túl hiteles. Létezik egyáltalán?

2013. máj. 2. 20:33
1 2 3 4 5
 11/42 Wadmalac ***** válasza:

Ha valaki azon az alapon, hogy ő személyesen még nem látta, nem hiszi el az olyan tudományosan elfogadott dolgokat, mint meteor, az üstökös, a napfogyatkozás, az ember a Holdon, az nem szkeptikus, hanem tudatlan.

A gömbvillám azért határeset, mert pillanatnyilag nincs igazolt fizikai magyarázata a létrejöttének és működésének. A legvaskalaposabb tudományos körök ezért továbbra sem ismerik el a létezését.

Jó analógia erre a meteoritok esete, többszáz év kellett, hogy a tudomány elismerje a létezésüket.

2013. máj. 6. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 anonim ***** válasza:

2 napja megjelent egy a szomszédunk kertjében miután becsapott egy villám a ház melletti fába

kb 4-5 másodpercig volt látható,azt hittem összesz*rom magam úgy ledöbbentem mozdulni se bírtam csak néztem

de nyílván nem létezik 5en hallucináltuk ugyan azt akik láttuk

ne legyél már nevetséges könyörgöm rengeteg mindent nem tudnak megmagyarázni mégis létező dolgokról van szó

2013. jún. 3. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
0%
Be voltál rúgva, azért láthattad.
2013. jún. 3. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 A kérdező kommentje:
Akkor meséld már el kérlek milyennek láttad! Mekkora volt milyen színű, mozgása volt-e hangot adott e ki stb. Szerintem mindenki kíváncsi.
2013. jún. 3. 10:31
 15/42 anonim ***** válasza:

fehéren izzó gömb volt a szélein narancssárgás lassan mozgott egy körív mentén utána eltűnt mintha hirtelen kikapcsolták volna

de legközelebb nem leszek ilyen gyökér biztos hogy azonnal rohanok a telóért videózni

2013. jún. 3. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 Wadmalac ***** válasza:

Ez elég igazi videónak tűnik. Persze rögtön leufózzák:


http://www.youtube.com/watch?v=biN1x47IPZk

2013. jún. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

ez is egy jó videó

youtube.com/watch?v=g9QFU0u0L5U

2013. jún. 3. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 Wadmalac ***** válasza:

#17:

Hát itt nem vagyok biztos a dologban, nekem ez inkább a villámcsapástól a vezetéken végigfutó ívnek tűnik. Annak a gömbvillámhoz nem sok köze van.

2013. jún. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/42 anonim ***** válasza:

látszik hogy nem a vezetékeken megy a cucc,főleg amikor a földúton a pocsoja felett tükröződik

a vezetékek jóval hátrébb vannak

2013. jún. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 Wadmalac ***** válasza:
100%

Nem feltétlenül "jár a közelben" az ív. A koronakisülés érdekes dolog. El tud mászni az ív rendesen.

http://www.youtube.com/watch?v=_FsRZ-I9_F0

2013. jún. 4. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!