Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Van tényszerű bizonyíték a...

Van tényszerű bizonyíték a gömbvillámok létezésére?

Figyelt kérdés
Felvétel, vagy akármi? Vagy csak szemtanúk beszámolója? Mert az nem túl hiteles. Létezik egyáltalán?

2013. máj. 2. 20:33
1 2 3 4 5
 31/42 Wadmalac ***** válasza:

Biztos van VALAMI ezekben az elméletekben, de ez még mindig kevés.

Energia-utánpótlás:

A villám áramcsatornája a gömbvillám-jelenség KÖZBEN már nem áll fenn. Úgymond azzal kellene "gazdálkodnia", amit elsőre kapott.

Összetartó erő:

Egyes göbvillám-esetekben a hatások több coulombnyi töltés leadásának nyomát viselik magukon. Aki fizikában kicsit is járatos, tudja, hogy akár 1 Coulomb töltés mekkora erőt tud kifejteni, ekkora töltést egyben tartani elképzelhetetlenül erős erőtérre lenne szükség.

Ha a gömbvillám minden esetben csupán tizedmásodpercekig létezne, aztán egy hatalmas, robbanásszerű jelenségben szórá szét a töltését, még elfogadható is lenne a dolog, de nagyon sokszor több percig létezik, lebeg súlytalanul, átsétál üvegablakon anélkül, hogy sérülést okozna rajta (mint tudjuk, az üveg az egyik legjobb elektromos szigetelő).

Lehet, hogy ez misztifikációnak tűnik, de szerintem a gömbvillám 3 térdimenzióban megbízhatóan nem magyarázható meg.

Abszolút teóriaként, de képzeljünk el egy villámhoz hasonló töltésáramot 4 térdimenzióban. Ennek 3D-s metszete lehet egy gömb forma.

Amennyiben maga az áramfolyás 4 dimenziós, ez megmagyarázza az energia-utánpótlást. És még összetartó erő sem szükséges, a folyó áramot összetartja a saját mágneses tere.

Ez megmagyarázná a szigetelő felületeken átsétálást (4D-s áram egy 3D-s falat is "körbe tud folyni), kulcslyukon átbújást is.

Élettartam?

Egyrészt nem vagyunk tisztában az idő fogalmával 4 térdimenzió esetén, másrészt nem tudhatjuk, mennyi ideig tart egy ilyen elképzelt "4D-s villám".

Hőhatás? Ugyebár néha van, néha nincs, van, hogy a gömbvillám lyukat éget, van, hogy nem sérül semmi.

Nos, ha maga az energia-áramlás 4D-ben történik, a mi 3D-s "metszetünkben" néha talán csak a kísérőjelenség (pl. fény, elektromágneses tér) jelenik meg, néha a teljes nyers energia.


Teóriának szerintem ugyanúgy elműködik ez, mint bármelyik másik, nem? :)

2013. jún. 6. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/42 anonim ***** válasza:

Ezek az elméletek nagy vonalakban megmagyarázhatják a működés fő irány vonalát, de természetesen egy elmélet nem jelenthet teljesen részletes magyarázatot róla.


Ez a negyedik dimenzió lehetősége megtalálható itt ott a különböző magyarázatokban, de magam részéről inkább addig szeretek tervezgetni, amíg megfogható és jobban ismert területen mozgok. Persze a fizikában még lehetnek új és még eddig ismeretlen dolgok is, így semmi zárható ki.


Egyszer Egely beszélt a gömbvillámról és példának azt hozta fel, "ha a Szabadság híd tetején a két gömb között akkora töltés különbség lenne, ami a gömbvillámban is létezhet, az össze roppantaná a gömböknél fogva a hid azon részét."


[link]

2013. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:

Wadmalac:


Ezt a 4 dimenziós elméletet én is hallottam már Egelytől sok évvel ez előtt. A szépséghibája csak az, hogy ha kicsit is ismeri valaki az indukció és a Lorentz-erő törvényeit, akkor tudja, hogy az így kialakuló köráramra a mágneses tér éppen hogy nem összetartó erőként hat, hanem igyekszik azt szétfeszíteni.


Nyilván csak egy jobbkézszabály elvétéséről van szó, amit még egy középiskolás diák is ismer. Egy magát fizikusnak kikiáltó (valójában sose volt fizikus), előadásokat tartó, könyveket író személynek azért erre illene ügyelnie.


Persze miért pont erre ügyelne, ha ennél jóval nagyobb baromságokat is terjeszt szemérmetlenül.

2013. jún. 6. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:

Valahol ott jár(hatunk így gondolkodók) mindannyian a megoldás közelében csak azért vetjük el mert nem veszünk észre valamit, amit a fizika "ismer" és működik is annak alapján, mint látjuk időnként véletlenül.


..és miért ilyen ritka a jelenség?

Ezért nem tudtuk még jobban megvizsgálni, mert mire valaki odáig jut, hogy felsorakoztatja a laboratóriumát, esetleg kigondol valami frédibéni egyszerű kísérletet, ráeszmél, hogy próbálni kellene valamit, addigra már rég megszűnt a jelenség.


Sőt a vidéki fejkendős anyóka aki látja, hogy oda lebeg a kályhához és kinyílik az ajtaja, aztán megérinti sorban a szekrény fiók gombokat és kulcsokat, hogy aztán kilebegjen a nyitott ajtón, az örül ha nem kap szívbajt közben. Legfeljebb arra emlékszik, hogy jött és nyitogatott meg matatott és hű de furcsa szagot csinált.

2013. jún. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 Wadmalac ***** válasza:

Mint Józsi bácsi, amikor elmeséli, hogy UFO-t látott.

"Áste kimántem a kertbe hugyolni, qva sötét vót. Odamentöm a kerítéshő, qva sötét vót, oztán pisátam, eccercsak hopp, mi a p@csa? Oszt megint qva sötét vót."

2013. jún. 7. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
53%

Nézte a sötétbe, hogy nem látta de mégse tudta mi vót az. :))


Nekem volt egy ismerősöm (erőművi technikus), aki már közel száz éves lenne, ha még meglenne szegény. Ő mesélte régen. Katonaságnál valamikor nagyon rég őt találták legértelmesebbnek műszaki vonalon és ahova be volt sorozva, ott voltak mindenféle tanyáról besorozott bakák is. kiadták neki parancsba, hogy ezeknek az újoncoknak magyarázza el, hogy mi az a reflektor. Azok közül legtöbben jó ha petróleum lámpát láttak, vagy még azt se nagyon. Aztán így próbálta elmondani.


Na idefigyeljetek!

Qrva sötét van, lófszt se látok.

Aztán, hű az anyja p1csáját!

Aztán megint sötét van, lófszt se látok.

Na ez a reflektor!


Ott voltak jókora antitalentumok, legalábbis akkoriban még inkább lehettek, ott másképp nem lehetett volna elmagyarázni. :)


Akkor még a reflektor kifejezést sem ismerhették sokan, sem azt, hogy gömbvillám sem azt, hogy ufó.

2013. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:
Én láttam 88-ban gömbvillámot és egyik fényképre meg videóra sem hasonlított amit ide belinkeltetek, sajnos akkor még nem volt okostelefon, hogy azonnal fotózzon az ember. Az égen volt fehér gömb és gyönyörű szivárványszín csóvákra esett szét és akkor volt egy villámdörgés hang. Sosem felejtem el. Én azt hallottam, hogy ha a Földben speciális érc van és ott lesz vihar és pont oda csapna akkor van esélye a keletkezésének...
2014. jan. 20. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 Wadmalac ***** válasza:

"az így kialakuló köráramra a mágneses tér éppen hogy nem összetartó erőként hat, hanem igyekszik azt szétfeszíteni.

Nyilván csak egy jobbkézszabály elvétéséről van szó, amit még egy középiskolás diák is ismer. Egy magát fizikusnak kikiáltó (valójában sose volt fizikus), előadásokat tartó, könyveket író személynek azért erre illene ügyelnie."


Hmm, nem emlékszem, hogy az a jobbkéz-szabály működne, vagyis értelmezhető lenne olyan áramirányra, ami a mi 3 dimenziós terünkre merőleges. :)

2014. jan. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim válasza:
Azt írta magáról, hogy fizikus? Lehet, csak megírja mint bármelyikünk amit gondol és csak te hiszed azt róla. Én nem olvastam olyant, hogy fizikus.
2014. jan. 21. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
Bizonyára létezik, mert nagyon sok beszámoló , szemtanú van. A fizika pedig nem érti a jelenséget.
2016. júl. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!