Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ki elég okos ahhoz hogy az...

Ki elég okos ahhoz hogy az alábbi 9. osztályos kémia feladatot meg tudja oldani? Ez kihívás!

Figyelt kérdés

Unoka tesóm kérte,hogy segítsek neki,bevallom nem kémiából érettségiztem,de mindig jó voltam benne,és valahogy ez a feladat kifogott rajtam..talán öregszem.Kíváncsi vagyok sikerül-e valakinek!Ha igen,írjátok le,mert már fel*ta az agyam egyszer-kétszer.:D



(természetesen a + meg 2+ fent lenne,csak nem tudok felsőindexet írni)

feladat:


K|K+ ; PB|PB2+ ; Cu||Cu2+ ; Ag|Ag+


Melyik elektródpárból állíthatjuk össze a legnagyobb,és melyikből a legkisebb elektromos erejű galvánelemet?

Számítsd ki az elektromos erejüket!



2013. máj. 6. 17:43
 1/6 anonim ***** válasza:

elektromos erő = katód potenciálja - anód potenciálja


Azaz az elektromos erőt az egyes elektródok különbségéből kapod. Itt többet meg kell vizsgálni és az alapján mérlegelni.

2013. máj. 6. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
miii?hát én erre nem emlékszem..de azért kösz!
2013. máj. 6. 19:21
 3/6 Dubi ***** válasza:
Ahogy az előző is mondta. De lényegében csak fogsz egy függvénytáblát, kikeresed a standard elektródpotenciálokat és a legnagyobb különbséget adó páros lesz a legnagyobb elektromotoros erővel rendelkező elem, a legkisebb különbség pedig a legkisebb elektromotoros erőt adja.
2013. máj. 7. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ránézésre az Ag|Ag^+ K|K+ rendszer lesz a legnagyobb.
2013. máj. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Jól van,vannak még okos emberkék:)

Köszönöm a válaszokat!Beugrott már,hogy hogyan kéne!:)

2013. máj. 7. 20:48
 6/6 anonim ***** válasza:
Azért ehhez nem kell olyan nagy tudás... Egy kémiából jól szituált középiskolás (teszem azt én) meg tudja oldani.
2013. máj. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!